278. Vzdělání, sociální podnilání - vzdělávání.

07.11.2011 06:01

Za několik hodin započne v Českých Budějovicích konference Senior Líving; jeho 6. ročník. Program a podrobnosti okolo viz: www.ledax.cz/cz/page/72/.html . Jsem zvědavý co nové se z akademické půdy na nás, důchodce - seniory a jim na roveň postavené dole - snese, jaké teoretické novinky zavál současný život z praxe do teoretických výšin. Minulé ročníky byly pro mne velikým ponaučením, vodítkem. Ze základů kterého čerpám v podstatě dosud. Letošní ročník by měl uzavřít moje elementární vzdělávání po osmiletém přijímání teoretických poznatků a praktických zkušeností. Sice je značné přerušeno mým dlouhodobým onemocněním, ale na podstatu to nemá vliv.

Ve snu by mne nebylo napadlo, co všechno se změnilo jak v praxi, to se dá u nás v Čechách čekat, tak ale i v teorii. Ukazuje se, že moje požadavky na soustavné vzdělávání se důchodců byly správné. Jak se s tím již nový, tvrdě komunistický Svaz důchodců ČR vypořádá - jede již mimo mne. Pro nevylepení si - resp. NEKOUPENÍ SI Sjezdové známky jsem se 6. sjezdu nezúčastnil a tak jsem přímo nezažil tu Kostnici co mi mojí milovaní souzí a soušky připravily. Je nasnadě, že mne přátelé informovali, byť jsem o to nestál a již mne dění ani nezajímá. Alfou i omegou je právní propaganda; informovanost nepředpojatá a pomoc v právech se těžko pohybujícím kolegům a kolegyním - důchodcům.

To, že nějaký nedouk bude mít cukání mi do toho foukat coby nejchytřejší Neználek – nutno počítat. Již tak to v zemích koruny české chodilo, chodí a chodit bude. Kibiců bývalo vždy dost.

Pavel Ján Buvala.

 

 

 

 

 

 

 

 

—————

Zpět