278. Druhý den konference Život v komunitě

03.11.2011 06:09

Tak se mi někam obrázek poděl... ze včerejška. Už je tady:

S takhle dobrým a pěkným pocitem jsem se včera vypravil do DNE, kde - domníval jsem se - mne čeká spousta úkolů. Nespletl jsem se! Ale. Kontrolou připravenosti podkladů před odchodem z pokoje pro jednání jsem zjistil, že se nemohu zúčastnit 8.zjezdu Svazu důchodců ČR. Byť jsem byl pozván coby řádný delegát. NEMĚL JSEM a dosud nemám, ani, a tudíž mít NEBUDU - vylepenou sjezdovou známku. Takový malý detail komunistického dědictví. Odvykl jsem již. Nezbývá mne nic než se za svoji neúčast byť dodatečně ale slušně:

O m l u v i t.

Byť mne tam možná čekala jak Mistra Jana nějaká ta Kostnice. Ale slušnost je dána a já se tedy ještě jednou omlouvám za neúčast na 8. sjezdu Svazu důchodců ČR o. s. Nakonec ale moje názory znáte, poslouchat tam vzpomínky z archívu - nemusel jsem. O to zajímavější byl druhý den Konference. Opravdu stal za to, byť někteří neukázněni již nepřišli. Holt asi je Praha zlákala a tak dali přednost jiným věcem. Vždyť tak je Strana vychovala!

Pravdu je potřeba říct, že jednání začalo téměř na sekundu přesně "rozcvičkou" s kartičkami. Je neobvyklé ale musím říci velice praktické za řízeníčko. Téměř nic to nestojí, účinek se dostaví. Pak již to jelo jak po prkně: ráz na ráz kromě přestávek na doplnění energií. Do sálu byl zákaz vnášení nádobí a konzumace jídla. Ale znáte to: KÁVIČKÁŘI & jiní jež musí dodržovat pitný režim. My na galeriích a balkónech jsme to měli snazší se protáhnout, pro vodu si dojít. Ale co ti, co seděli dole na sále. Však si také pomohli. Problémy nebyly při vzájemném pochopení.

Věci projednávané naleznete prý v dohledné době na Internetu na: trass. cz, Život v komunitě. Tam by měly být veškeré materiály z obou dnů jednání. Včetně účinkování aktivních postižených, jež za využití kompenzačních pomůcek plně pracují a pilně se v IT angažuji. Obdobně mne bylo přislíbeno pár fotografií a tak dostanete i vy, milí mojí, dokonalý obraz o celém dění po oba dny. Samozřejmě s projednávanými materiály. Stránky www.trass.cz konkrétně po článku: www.trass.cz/TrassDefault.aspx?rid=73560&app=Article&grp=Content&mod=ContentPortal&sta=DetailFolder&pst=DetailFolder&p1=OID_INT_2988&p2=RoundPanel_BOOL_True&acode=109457652

Jak je z grafu nahoře nesporně zřejmé: 31. říjnem 2011 byl překročen loňský vrchol k 31.12.2010 ve statistice - ukazatel HOSTÉ. Zbývají 2 měsíce. Co myslíte: přibudu další? Čtenáři? Navzdory i dalších Hubokecálků, rádílků, co bych měl a neměl, co bych a neměl a jak psát. Když mi před léty v rámci soustředěného výcviku moji osobnosti přítel z Kolína nad Rýnem tohle říkal, myslel jsem si: on kecá! My máme myslící lidi. A ejhle! Je to tady, nádherná česká ZÁVIST. Vzteklá závist komunistická! Ale ať štěkají psy, karavana jde dál!

Jednání také ukázala, když se komunitě postiženým drobet helfne: jedou! UMÍ! I bez institucí, bez parazitování na jejich postiženích. Ale o tom až někdy příště. Až mi alespoň 50% slíbených příspěvků se sejde na stole v tlačenici na zveřejnění.

Pavel Ján Buvala.

 

 

 

—————

Zpět