277. Dostali snad rozum?

06.11.2011 05:01

Před pár lety Radko Martínek na Primě dokazoval, že 6 > 12. Nechápal jsem. Před pár týdny vyjel žlutý vláček kolejáček p.Jančury - jásal jsem. Nad vítězstvím českého podnikatele nad partajní omezeností. Že by v Čechách dostali rozum a začali plně využívat hodnoty léty budovanými před dálnicemi horkou jehlou spíchnutými? A vůbec: na naše silnice z předpředpředminulého století namačkejte autíčka z minulého a tohohle století... nejde, nedá se. Ale na byť staré tratě pohodlné vagónky - nádherné dopravní prostředky i budoucnosti - JÓ TO JE JINÁ!

"Včerejší provoz na libereckém nádraží byl ještě rušnější, než bývá v pátek zvykem. Úderem hodiny desáté zde byla zahájena malá slavnost pro pozvané, která měla později své pokračování pro širokou veřejnost, pokud se dala zlákat možností svézt se zbrusu novým motorovým vozem z produkce firmy Stadler Pankow GmbH, jenž byl slavnostně uveden do zkušebního provozu s cestujícími." Těmito slovy začala reportáž na našem příbuzné servru vlaky.net. o možnosti pohodlného cestování po NAŠEM kraji sudetoněmeckém - LIBERECKÉM. Pár poskomunisticky zastydlých iděológů budou remcat nad mým termínem technikus. Ale jak nazvat ty nádherné kraje pohraničné země české - domov můj? Do Drážďan mám hoďku půl; do Prahy 3. Zatím. Snad se to zkrátí. Jeden neví ale kdy. Slibotechny co slibovaly pečené holuby do huby létající přímo - zalezly, štěkajíce nocí po parlamentních kotcích! Kdežto doprava se snad již vrací tam, kam patří: sloužit lidem k pohodlí a dopravě materiálu. Jak plodný byl minulý týden na pozitivní události! Dopravní i školní. O těch prvních jsem již 2x psal; a příští týden zas´ ; o těch druhých alespoň odkazů pár.

www.vlaky.net/zeleznice/spravy/4224-Dalsi-vuz-Regio-Shuttle-Ceskych-drah-privitali-pod-Jestedem/ ; předtím: www.vlaky.net/zeleznice/spravy/4225-Skodovacky-RegioPanter-se-predvedl-pred-skokem-do-schvalovaci-dzungle/ & www.zelpage.cz/zpravy/8383 .

I naše pí. kmotra z loňska, 1.vicehejtmanka Ing. Lídia Vajnerová opět pokřtila:

aj libereckou mašinku! Z titulu své funkce ale i ze srdce, že se dobré dílo podařilo a mašinky také do Libverdy dovezou i nás, invalidy. Bez byrokratických žádanek z XIX.století! Více fotek ze slavnosti samé naleznete na www.kraj-lbc.cz//id:139144 . Ještě tak moci prolomit to skostnatělé myšlení "OUŘEDNÍKŮ" drážních, Snad vyjdne i de lux mašinka LBC - AB a zpět. Nebo musí i sem přijít Jančura a jeho Regia Jet?

Pravda, ZATÍM do Lázní Libverda nikoliva(?) ... Ale kdo ví; snad DOMINUS místo lvů koleje položí. Tak žst, nebudou jenom HEJNICE, nýbrž zdraví navracejíce NAŠE lázně. Bylo tam letos z jara fajn. Tam jsem potkal skutečného komunistu a ne přiblblého partajního filatelistu. Ale to je jiná a jinam. Takhle v mojim krají poděkování patrí především Lídii a příteli Seppovi. Oba vědí, že budou volby. Ale "rychlokvaška"? Ten ve své blahosklonnosti i s carevnou libereckou v oblacích se nosí. Dokonce i expředsedu KSČ z armády lidi na dlažbu vyhazující si krmí! Do kdy?

V Hrádku nad Nisou se připravuje na nádraží vlakneťácké depíčko. Pan starosta OSOBNĚ se několikráte zajímal a již také zaangažoval. Vlakneťácké depíčko TROJMEZÍ , díky, pane Půto Martine! Budou volby, VY TO VÍTE; podporu si zasloužíte! I od cestovtelů mašinkou byť po netu! kdo doposud ví, že Hradem má vlstní stránky: www.hradek.eu/index.aspx?rub=54 a www.branatrojzemi.cz/index.aspx?rub=25 . No řekněte sami - může být jinde depíčko www.vlaky.net ; www.žel.page.cz např.: www.zelpage.cz/zpravy/8383 .

Takže: pomlouvejte nás dál, Neználkové Komunističtí aktivity důchodců AKTIVNÍCH důchodců Liberecka! Žádní partajní pojídači služebních Tatranek a píči služeb. kafíček nedohoní náš entuziazmus; inkluzi vzdělaných!

Takže: dostali snad rozum na ČD ale také v důchodcovských organizacích? UVIDÍME!

Pavel Ján Buvala.

 

—————

Zpět