273. Byrokratka nesklamala!

27.10.2011 04:55

"Tak jsem tady s tím vápnem!" Říkával p. Werichovi jeho sparingpartner p.Škutina. Tak přicházím s jednodenním zpožděním, abych vás, milí mojí seznamíl s výsledkem jednání, neboť: " Právě jsem se vrátil z…“ radnice liberecké. Gottwald v beranici, vypůjčené od Dra. Clementise Vlada na Staromáku, mohl se chlubit, že slaboučký p. prez. Beneš ho přijal a všechny jeho návrhy akceptoval. A bylo po ftákách. Jak by řekla babka z filmu… ale to také všichni znáte. Tak i já mohu hrdě hlásit: Vrátil jsem se z liberecké radnice a - žádosti i prosby odnesl - čočku přinesl. Jak namydlený blesk jsem po 15´ byl milostivě od jejího pěrvoschitěľstva MILOSTIVĚ PROPUŠTĚN. Ještě že to! O výsledku a poučení z toho dále.

Po jinak nádherně prožitém dnu s velice milou pečující o mne partnerkou nádherně naladěný zažil jsem ŠOK INFARKTOVÝ. Soudruh Pospíšil & comp. již nemohli jinak: poslali mi Delegační lístek na svůj sjezd Svazu důchodců ČR o. s. Bohužel s křížkem po funuse, co je pro zákeřníky jeho tipu typické: nikdo mi nemůže vyčítat, že mne nepozval. To, že já pracuji s dvouměsíčním diářem - to on, za různé příspěvky na Floridu létající NEPOCHOPÍ! => do dnes nezná párové kategorie komunistické filozofie! Nosič legitky ubohý; ale volič a Tlačžidličkář KSČM -VÝBORNÝ! Ale k tomu také níže.

Ministerstvo práce a sociálních věcí již od března mne informovalo o konferenci v Praze na podzim. ZAVČAS jsem dostal Pozvání na konferenci - seminář jež se koná ve dnech 1. a 2. XI. v Praze. Sjezd je 2. XI, tamtéž. Čemu asi dá důchodcovský ombudsman přednost? Tam, kde ho slušní lidi pozvou zavčas, kde se dozví cosi z blízké perspektivy, deinstitucionalizaci sociálních služeb; anebo bude trpně poslouchat zprávy z vybraných ZO kde byli, co viděli a od některých kolik že to vyžebrali-Hejč! Pokud bych se přišel na sjezd - tak se vámi, svými přáteli co jste chtěli budovat se mnou protikomunistickou opozici v důchodcovském hnutí osobně poděkovat vám za podporu mnohaměsíční a se rozloučit. Již nemám tolik sil, aby sám otevřeně bojoval proti komunistické hydře mnohahlavé. Pán bůh mi však dal ještě tolik sil abych byl na blízku své manželky, jež mne čím dál více potřebuje a všem těm důchodcům co s zlovůlí úřednic a neznalostí §§ bojují a zápasí.

Občanka Primátorka statutárního města Liberec mi milostivě věnovala celých 15´ ze svého drahocenného času. Nikoli aby vyslechla a zapsala si ALESPOŇ moje připomínky a návrhy na řešení v zařízeních městských. Místo toho MNE chtěla cepovat a poučovat jak maminečka zlobivého Pavlíčka. Hoj, narazila! Chtěla, abych jí vyškolil její byrokratky ze základů práva občanského a sociálního za 10´a hlavně za darmo!! Vyškolím, poučím, naučím, vycvičím Ale ne za darmo; pí. primátorko! Od vašich soukmenovců z partaje Uschlé růže oranžové, jsem kromě slibů dostal sice velké ale KULOVÉ!!! Byrokratka opravdu nezklamala. Kam se poděla ta nádherná žena, se kterou jsem několikrát jednal na počátku letošního roku? Coby náměstkyně v záběhu - byla miliónová a byli jsme všichni s mým kolektivem jí všestranně pomoci. Vykašlala se na nás, důchodce - vykašleme se my na ní a její soukmenovce. Zapomněla, že za rok budou i krajské volby. Každý volí SVÉHO ZÁSTUPCE; já v každém případě ANO!!!

Pavel Ján Buvala

 

—————

Zpět