272. "Rómům" ano; důchodcům NE!

25.10.2011 03:02

Paradox - nikoli. Lež? Nikoli! Pravda - ach, ta především NEPŘÍSPŮSOBIVÉ  B O L Í! Mnoho se již popsalo o doslova vyhozených do černé díry penězích na tzv. Pomoc rómům. A skutečnost? V luftu tak, jako novotvar ROM, co si nějaký vlezdozadelka koloběžkový vymyslel. Je ale nasnadě, že PENĚZOVOD JE TO NÁDHERNÝ. Víte, jak vznešený cíl a nekonečně daleko je jeho dosažení v začlenění lidí z kmenového prvotně bytného zřízení implementovat do evropsky kulturního XXI. století? Typicky "maminkovský": koupit hračku dítěti; ono dá pokoj. Na jak dlouho? No, tak se mu opět koupí hračka (a při té příležitosti i maminka si co-to koupí v drogérii či jinde). Tak to jde dokola.

Kde je romská šlechta, inteligence, kde je prezentace mnoha miliónů Kč / Kčs co se do této komunity od r. 1945 napumpovalo? Nikde! Pumpuje se dál. Protože je to výhodné pro všechny na věci parazitující: "Pražáky"; byrokracii; poraděnky; a různé další příživníky. Je to nakonec snadnější zaplatit "menšině" náklady na "vznik" jejich partaje (ač to jejich mnohé rody a rodiny ani nechtějí); než trpělivě je nutit PŘISPŮSOBIT SE většinovému obyvatelstvu státu. Ano NUTIT; donucovat a to všemi prostředky! K založení romské strany se v neděli se v Brně sešlo pár rodů; rodin cikánských i romskych. Skutek - jako vždy : UTEK! Efekt: utracené, prošustrované peníze. Poslechnete si ty komentáře PO slezině romsko-cikánské v televizi české! Stojí to za to. Věřte. Je sice pravda, že když jsme v r. 1990 s Ing, Hlavešem chtěli pomoci cikánům - nakonec z toho byla ROI. Pro snahu parazitickou z protistran jsme raději z „průserovostí“ zavánějící situace vycouvali. Třeba od té doby, kluci počerní, zmoudřeli. Šlechty, Ynťěligeňce mají více; dokonče AGENŤURU a štatišice… korun.

Proto si dovolují čhavoros´na důchodce bílé a invalidní. Proto mne osobně cucáci počerní málem ukamenovali. Jednu neděli odpoledne jdouce od manželky, jež na LDN ležela. Ale to jsem již psal.... O tom chci s pí. primátorkou také jednat. Na programu je zákeřnost cikánská, žebravost všestranná. Drzost nepřizpůsobivých a neschopnost policií. Republikové i místní. Nebo snad pouhá nechuť?? Co její náměstci, vedoucí jejích organizací? Co město jako zaměstnavatel "přezaměstnaných" nic nedělajících ale pěkný peníz beroucích úřednic? Co onen 30-letý tzv. Senior co se na Seniorlívingu nahlas chlubil, pod heslem " Jsme důchodci, v Liberci se nám žije dobře" a tak si uřízl pořádnou ostudu. Ale holt - jeho ochránkyně a tvůrkyně "Pepina" víc rozumu stejně nepobrala a z ostudy mají oba dva kabát!

Romům, cikánům VŠECHNO ( z to i nám zůstane) říkají si dojiči státní kasy. Důchodcům NIC. Seniorům stačí Opékačem babských nohou vytřít zrak; 3x ročně je "pozvat" na drb a kafíčko a bude klid. Však z důchodců není nic ... říkají - než z MPSV se provalí kolik miliónů dává stát na seniory. Ale co všechno se z toho poplatí, nechtějte raději vědět! Kolik statisíc a miliónů kraj a město rozpustí - hrůza! To bude také předmětem dnešního jednání důchodcovského ombudsmana na radnici v Liberci. V neposlední řadě penízky.

Když může být na romsko-cikánské a podobné jim rajčůry - nechť je také na kompenzační pomůcky důchodcům pro pohyb potřebné! Smlouvy-když již je Bc-ky zplodí - ať mají alespoň minimum právního vědomí a neodebírají základní občanská a lidská práva důchodcům stářím. Nebo si ony, kucí a slečinky myslí, že furt budou mladí? Pak nebude Šluknovů, novoboří, vanďáků ... . Ono důchodci a navíc vzdělaní a IT obeznámení mohou být i zrcadlem neschopnosti úřednic na radnicích dřepících, mzdu pobírajících, do všeho kecajících ale PRÁCI U Ž I T E Č N O U neodvádějících.

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět