271. Důchodci-penzisté III.

24.10.2011 03:17

Žádný dědek natož bába tím, že se dostaly do "péče" zaměstnankyň různých institucí péči tzv. POSKYTUJÍCÍ - nenarukovaly na vojenskou základní službu! Je tedy nadbytečné drilovat tyto chudáky, aby se podřizovaly choutkám neschopných tzv. vedoucích. Mnohdy se mi jeví, že vedou něco někde jinde; rozhodně ne kolektivy pečovatelek. Je možné vůbec, aby vedoucí Domů s pečovatelskou službou nedokázala informovat klienta o umírání jeho manželky? Ano, je. Setkal jsem se s jednou takovou osobou. Zatím úspěšně vzdoruje vystavujíc na obdiv svojí neschopnost šikanami pečovatelek a protěžováním vybraných, krytím "nepřizpůsobivých" person!

Je možné vůbec, aby podání např. půl dcl vody si pečovatelská služba naúčtovala 40,- Kč? Ano - je! Jsou taková "Centra…“ lidského hyenizmu natož sociálních služeb. Nevěříte? Podívejte se do ceníku sociálních služeb poblíž Domova důchodců či baráků - "úschoven" pro zlobivé, překážející rodiče.

Zavedení sadizmu byrokratického může jít až tak daleko, že dědek či bába v pořízenosti takové "vedoucí" má nárok na čerstvou housku či měkký chleba 1x týdně! To "dámy" vyráží si na své nákupy a… při té příležitosti… třeba "těm…“ nakoupí. Nikoli však to, co si dotyčná napíše a na co si dá den-dva předem peníze! Ó - nikoli! Nakoupí to, co romská posluhovačka, maje službu se rozhodne utratit peníze. Ona neznaje hodnotu peněz - utratí je za to, co má nejhezčí obal!!! Co na tom, že jsou to cizí peníze; co na tom, že jí pak nevychází co do druhů a množství položek. "Dala jste mi málo!" zvolající nad celý barák sprdne babičku, jež by se do díry schovala hanbou. Při tom pak spolu s kamarádkou přepočtou nákup. A ejhle - mělo by se jí bylo vrátit přes 24 Kč! Vím, halíře nemáme – ale pokladní supermarketů tak počítají stále.

Vybírání si z více druhů jídla? No, co byste nechtěli!! Žerte to, co vám milostivě necháme ke konzumaci! Tak se může jevit zbytek jídla, co některá nosička přinese klientce "odsýpaje" si brambory, těstoviny. Zdálo se mi to přitažené velice za vlasy. Když mne ale paní požádala, abych se kouknul - VIDĚL JSEM na vlastní oči! Z fyziky asi propadající - odlévá si polévku i omáčky! Co na tom, že dodavatel nabízí výběr ze t ř e c h druhů vysoce kvalitního a chutného jídla! Přece musí zbýt na parazitující, ne snad?

Co nucení člověka po vykoupání šlapat na zahnojenou podlahu hygienické místnosti! Co čert nechtěl - přinatrefil jsem se k tomu, jsem se k tomu - jak chudák dědek plačlivě prosil "nepřizpůsobivou" aby to alespoň opláchla tu podlahu! Něco na něj vrčela - oj, to neměla! OKAMŽITĚ dostal na místě IMZ v provádění rajónů s poučením, že voda neteče do vršku ale dolu! Jak solný sloup tam tato Lotova žena stojí ještě dnes... .

Tři čtvrtě roku trvalo, aby si přes všechny turbulence radniční pí. primátorka našla pro důchodcovského ombudsmana čas. Nemá to, holka, jednoduché, když její náměstci se změnili na „slibotechny"!! Zítra se máme "potkat" u ní v kanceláři. Po půl roce OPĚT. Když někteří co to mají mít v referátu dokonce asi dostali "tulení nemoc" a schovávají se za "sukně „gazdiny“ Liberce". Ředitelky a různé vedoucí - se diví. Jiná osoba, v jiném městě a v jiné funkci; říkejme jí třeba Pepina Reinholcojc; toho nebyla schopna pro svůj "vzhůru nos" a "důležitost samu" za rok a 3/4 ani jednou. Uvidíme zítra. O výsledku jednání vás, milí čtenáři budu informovat. NESPORNĚ; to mi věřte!

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět