270. Důchodci - penzisté II.

23.10.2011 07:18

Před několika dny se mi ozvali jeden bývalý vedoucí tajemník OV KSČ (Filozof) a jeden můj bývalý kolega (Politruk). Ku podivu oba dva v jeden den a to jsem měl zrovna takovou "uvrcenou" náladu. Kousavou - kolem sebe. Ovládl jsem se a drby s oběma se povedly! Stálo to za to překonat averzy! Filozofovi jsem nakonec slíbil, že napíši o naši debatě na svých stránkách. Nejenom, že jsem slíbil napsat - já se i omlouvám za některé nemístné výrazy, jež jsem použil ve vazbě na Matičku Stranu. (KSČ - pro Ty, co tento terminus technikus neznají či zapomněli.)

Neomlouvám se a ani se nemohu omluvit těm komunistickým zbytkům. Včera mne navštívil můj kolega, přítel milený, bojovník za práva důchodců z Blanska; sorry: z Boskovic. Ach, tam bylo nádherně za mlada, když mne 350 rychlopal za mou láskou vozíval… Jestli ještě žije, babička milá z ní asi je! JEMU JSEM ukázal listinu, co mi podvrhla k podpisu tzv. "vedoucí střediska" Zelené údolí. NEPOCHODILA; pochopitelně. Přes její telefon, chtěje ukojit její slepičí zvědavost, jsem jí dořval jak rakouský zupák bažanta!! Totižto: Takhle se dělají z důchodců blbci; takhle se komolí právo ČR! Takhle se parazituje na naších důchodech! Teď se p. Janigovi z pardubického kraje nedivím, že s. ředitelka DD ÚNV AB je také taková komisní, jaká je. Přenášejí si OBĚ své komunisticko-gestapácké metody do práce s námi, na ně odkázanými důchodci! JEN POČKEJ ZAJÍCI! Říkají tomu sociální práce… KULOVÉ!!! Když mi to děvčata z MPSV v březnu v Hradci Králové vykládali; když tamtéž mladí JUDr. -ové přednášeli o poměrech v Pešti a Glasgowě - porovnávali to se situací u nás - pomalu jsem jim nevěřil. Ještěže dojde k debyrokratizaci sociálních služeb. Ale asi těžko se to v Čechách porodí, dokud budou tomu asistovat NESCHOPNÍ nehlavně "prostíračky" JINAK TAKÉ VŠEHOSCHPNÉ. jen NE POSLOUŽIT potřebným důchodcům a důchodkyním! Brát za to peníze nemalé to ano.

V pátek jsem O K A M Ž I T Ě udělal BoRo na radnici. Samozřejmě tam, kromě službu majícího eléva úřednického: telefony zvedajícího chudáka NIKDO N E B Y L!! Ano, pravda, byl pátek 13:43. Nevěděl jsem ale, že u nás pořád platí: Za socialistickou práci beru již kapitalistickou pláci! A může mi opět moje nejmladší, zatím, kamarádka nadávat, že jsem vulgární ... . Pouze od ní to přijmu. Komunističtí Neználkové musí na hrnec! Jedině ona umí pochopit, co jsem tím myslel a za jaké situace to bylo vyřčeno.

Mnozí z vás, čtenáři mojí milí víte, že nikoho nezveřejním; bez jeho souhlasu ani nejmenuji. Ani náznakem! Ale tohle je můj případ a tak mohu zveřejnit VŠECHNO co si nějaká nevzdělaná hemelka byrokratická na člověka dovolí: jediným podpisem bych se zřekl svých občanských a lidských práv!!! Umíte si představit, co to je za persónu? Jestliže si toto dovolila na MNE, co asi podstrčí každá tzv. pečovatelka osobě na její péči závislý? Prosím pěkně vás všechny, LIDI, co čtete tyto řádky,: 5x si něco přečtete, raději se s někým blízkým poraďte, než na Vám neznámý papír dáte svůj podpis. Pak je pozdě bycha honiti!!

Jakmile mne někdo oskenuje tyto debilní papíry PRO VÝSTRAHU VŠEM je na svoje stránky vycapím; na to vezměte jed! Kolik takových tzv. SML lítá po Liberci a krajích tohoto států? Vždy tyto rychlokvaška neumí ani papír pořádný napsat a poslat. To praštěná Pepina alespoň na to měla lidi! I na nadávky a podrazy! I na zlodějinu, VŠEHO!

Zítra ne, musím se zklidnit. Ale v úterý budu na radnici… to tam bude pláč a skřípění zubů! Náměstkové - slibotechny neplní své funkční povinnosti. Tak co s nimi?? Květo, Martino; děvčata - udělejte něco s nimi: trubicemi! Zahajte dívčí válku za pravdu! Podpořím vás všechny!

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět