28/ Zahradní slavnost

24.05.2010 05:33

Včera,učastnil jsem se akce na níž jsem byl pozván se spolupracovníky: na Zahradní slavnost do Hrádku nad Nisou. Jak již to chodí přes polovina kolegyň se musela omluvit pro nemoc; několika dalším přišly návštěvy príbuzných a tak fyzicky jsem absolvoval tu cestu sám. Že jsem jel "šnelcúgem" DB (Deutsche Bahn) a vracel se courákem ČD - o tom jindy a jinde. I když to samo o sobě bylo dobrodružství nastupovat do rychlíku XXI.století z perónu půlky XIX. století... . Jízdy DB v našem kraji - nic neobvyklé; tak jsem si vzpoměl na vlaky SA (Student Agency) => no, to by již bylo parádní konkureční prostředí... . Ale téma vlaky - jindy.

Již příchod na zahradu domu v Nádražní ulici byl pro mne jak balzám po pátečném"komunistickém" ataku na mne " U Lva" v Liberci. Šepot HLASITÝ, pochopitelně - jak již to mezi námi penzisty, chodí mne přivítal jako starého známého. Tudíž po křesťanském pozdravení - samozřejmě řádně hlasitém - se mi dostalo téměř sborové odpovědi. V tu ránu jsem si uvědomil, že nejsem mezi cizími, neznámými; že jsem jakoby doma. Navíc - potkal jsem se po téměř čtvrtstoletí s p. HORÁKEM svým exmistrem z dob když, jsa odejitý z ČSLA, jsem si musel coby pomocný dělník posilovat svůj dělnický původ jako posledný z posledných "helfrů" u Čívrného v nádvorní čete. NEUBYLO MNE. Jak již to býva - vzpomínalo se. Ne na vojenčinu ale na cosi co bylo jí v mnohém podobné... . 

Program, za který nutno poděkovat, a jež Pečovatelská služba Hrádek s péčí sobě vlastní připravila byl nádherný. Od 3-5 letých přes náctileté mažoretky až k vystoupení "p.Valdštejna" & jeho družiny - no paráda! Pár písniček z dob našeho mládí dokreslilo atmosféru svátečního nedělního odpoledne. Tudíž vybavila se mi citovost situace jež jsem si prožil na České konferenci v Poděbradech kde jsem si také připadal jak v "Jiříkovo viděni"! Reporty viz články 21-23 na: http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2009070049 . Samozřejmě, že s p. starostou Půtou a jeho místostarostou se také popovídalo - jak již to mezi sousedy chodí a domluvily se další aktivní princípy spolupráce a "potkávání se" v dnech nastávajících. BYLO TO FAJN nedělní odpoledne prospěšní všem zainteresovaným stranám. Byť je předvolební čas! Nikomu nevadilo, že každý agitujeme pro jinou partaj ale za společnou věc jež nás spojuje: pro důchodce. Statistické materiály jež jsem přinesl díky pochopení SÚ prac. Liberec ssebou byly s povděkem odkvitovány. Domluvilo se vytvoření Pozitivní hodinky (dne) jakmile to jen trochu bude po prázdninách možné.

V listopadu via Volksolidarität v Drážďanech; dubnu v Poděbradech viz: www.ceskakonference.cz a včera v Hrádku/Nisou jsem čerpal sílu a chuť do dalších dnů práce pro důchodce s důchodci! Všude jsem byl ale POZVÁN  a nikoli nezván jak by mi chtěl levíty číst jeden člověk říkejme mu třeba Kája. Kde mne nezvou: nejdu - nevnucuji se.

—————

Zpět