260. Důchodci - jsme lidé!

07.10.2011 06:19

Toto zvolání musí nastoupit asi, aby si každý uvědomil, že i my důchodci jsme lidé!!! Že nám nestačí hodit do koryta drobet šlichty či pomejí, nacpat prášky a brát na náš vrub miliónové dotace od státu. Prokazuje se, že čím dál tím víc jsme týrání a to jak rodinnými příslušníky - předky i potomky. Co je ale nejhorší: lidmi co z nás mají velice slušný měsíční příjem v podobě mzdy a různých dalších benefitů. Dokonce také lidmi, co jsme jim dopomohli ke korytům či korýtkům zvolením ve volbách. Tak začíná začátek vzniku nové třídy lumpenšlechty. Komouši vymysleli termín lumpenproletariát - já - LUMPENŠLECHTA. Může nějaký ubožáček duševní o mne pohrdavě říkat, že jsem samozvaný tvůrce slov, novotvarů. Pravdu nepopře!

Každý šlechtic, než vlády se chopil, na tuto fci se od kolébky počínaje připravil. LUMPENŠLECHTIC - stejně jako lumpenproletář - je ten „nejchytřejší, nejvzdělanější, nejdokonalejší, nejžádanější“… obvykle dokud trvá jeho volební období. Je irelevantní, zda ho zvolili v těch či oněch volbách; zda ho jmenovala ta - či ona partaj, nebo zda se „nakandidoval“ sám. Stal se KANDIDÁTEM. Zde začíná obvykle jeho "slechtickoslužební postup".

Hejtman odmítne přijmout důchodcovského ombudsmana. Že, prý, ON (jeho pjěrvoschodíťělstvo) PŘIJÍMÁ POUZE VEŘEJNÉ ČINITELE. Důchodci - to nejsou veřejnost. Co tedy jsme? Odmítne přijmout občana svého kraje - není volen - není ZVOLEN? Snad by měl sestoupit z piedestalu a přijat každého občana svého kraje. Taktéž také pouhého občana? Jiný, soudruh hejtman, ale z téhož těsta přesvědčuje nás, ubohé jeho voliče, že 6 je nesrovnatelně více dvanácti! Jejich soukmenovci a vazalové na Českých drahách nám léta vtloukali do hlav, že to či ono na dráze nejde pro to či ono. Někteří z nás si za remcali ale co mohli. Než P. T. Radim Jančura na koleje přišel - viděl a ZVÍTĚZIL! Dokázal, že ON žádné dotace na dráhu nepotřebuje, že se žádnému hejtmanovi zavazovat se NEMUSÍ. Teď ČD již neví KAM Z KONOPÍ. Najednou jejich předražené prndolíno může jezdi do Ostravy z Prahy stejně jako Elefant do Kolína. Každých 60´ ! Dříve to nešlo, hm. Takže i tohle kolokvium se rozhodlo, že Jančuru zlikvidují a - no, nic. V dalším sledujte TV a denní tisk; googlujte na Internetu. Žádný levicově internetu nepřátelský postkomunistický ůň nám nemůže zabránit ve vzdělávání se. Ani Ing. Pospíšil Olda-jak se podepisuje coby celostátní ORGÁN.

Veliká šéééfka ( asi ze stejné kasty) dělá z lidí ( pardon - klientů) trubky až tak daleko, že odmítá se veřejně „pochlubit“, co ona pro ně všechno dělá tím, že je tyranizuje. Momentálně je to jedno, ve kterém městě vsi či samotě stojící po skutečné šlechtě zkonfiskovaný komunisty palác, nebo za drahý peníz vystavěný tzv. moderní panelák. Tím mám na mysli nikoli Potěmkina - "vytírání oči". Ale skutečně odvedená práce pro lidi na tuto persónu odkázané, částečně již nesamostatné!! Když důchodcovský ombudsman se dotazuje na tu či onu osobu z jejího "hájemství" žárlivě zařve: data NEPOSKYTNU! Takže nezbývá než věřit všemu co našly lidé - důchodci jako "vady na kráse" její činnosti resp. NEČINNOSTI. Zapomíná, že éra mazáků ve slepičím podání skončila. Že klientů, zákazníků je potřeba si vážit. Nezahánět je do houfu na apelpac a na PVS-ky! Byť bychom to byli my – důchodci již. Ono ani tato "ouřednice" uplatňujíc důsledný byrokratický postup neomládne. Byť by si na tvář nakapala třeba H2SO4...  Ale to asi ona ani hejtman jako správné rychlokvašky ani neví co ta značka znamená. NO CO: LUMPENŠLECHTIC ČI LUMPEŠLECHTIČNA z Rychlokvaškova takové elementární vzdělání nepotřebují; že jó!

V Liberci, krajské knihovně, proběhl 1. Den důchodcovského ombudsmana. Před více než měsícem. Oj, to to uteklo! Co problémů vyplavalo na povrch!  Doba, od cca května letošního roku dosud, prokázala, že jeden z mála deníků LIBERECKÝ DENÍK a pochopitelně i jeho sesterské redakce po celém státě, se příčily o to, že problémy důchodců se resp. jejich počátek řešení NASTAL. Pan redaktor Tomáš Lánský z Liberce; dámy či slečny redaktorky a dopisovatelky krajských či okresních redakcí z Jablonce/Nisou. Chrudimi, Prahy, Č. Lípy, Kolína, etc. prokázaly, že jim náš život, život důchodců, není lhostejný. Tak tito reprezentanti a -tky VII. velmoci ukázaly, že se znají dokonale úkol tisku při prosazování demokracie v životě i nás, důchodců. Vám, poděkování vám patři při příležitosti MDD; resp. "měsíce důchodců či seniorů, neb jaké jména nám dávají; byrokratky. Postupně zveřejím odkazy na jednotlivé články či čísla deníku. Pokud si to ještě, milý čtenáři, neumíš "vygooglovat" sám - vydrž! Začínám začátkem: liberecky.denik.cz/zpravy_region/sedmdesatka-na-krku-ale-s-notebookem-si-tyka.html; liberecky.denik.cz/zpravy_region/duchodcovsky-ombudsman-se-prestavil20110830.html; www.denik.cz/z_domova/senior_stezuje_zneuzivani20080930.html; chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/janiga-magistrat-stiznost_domov_duchodcu20081001.html. Ale v Liberci v Zeleném údolí to není o nic lepší: tzv. "pečovatelka" si dělá z důchodců Bílé koně, jiná jim vnucuje cikánské hospodaření; vedoucí bere peníze a nevede. Nová ředitelka dosazena zvůle Radnice NEŘÍDÍ!

Že v některých KRAJSKÝCH nemocnicích pacienti mají hlad, to jsem slyšel a četl jsem. Nevěřil jsem tomu do chvíle, než mi okradli v nemocnici MOJI manželku, než ona-sušinka z Mauthausenu - si mi do telefonu postěžovala, že má hlad. To pak bylo čóro-móro! Při tom poměry v NAŠEM špitálu znám; vedoucího stravování OSOBNĚ. Výsledek? Dnes již není liberecký špitál dálkově ovládán z Prahy či Turnova nějakým MUDROU co nezná rozdíl mezi 9. a 21. hodinou dne. OBÉ-dle něho- je v DEVĚT! Věčná škoda, že p. MUDr. Nečesaný Luděk musel být do Karlových Var odvelen, aby tam to dal do pořádku manažérský nepořádek. Mezitím mu nynější liberečtí "experti" zlikvidují jeho mnohaletou práci v jeho domovském špitálu Liberec, domnívám se. BOJÍM SE! Ještě že tam nahonem, aby aby tam nevznikly Pompeje, nastrčili starého dobrého Ing. Veselku (po letech zpět) od tramvají. Takže: UVIDÍME a držme im palec. Ale nezapomeňte: BUDOU VOLBY!

Z toho plyne: důchodci všech kategorií a senioři byť různě nemocní: SPOJME SE! Pomozme si, podržme jeden druhého. Budou volby. Do té doby požadujte po zastupitelích, poslancích, a - krátce řečeno – od VŠECH osob na věřených postech složení účtů. Po všech byrokratkách doklad o příslušné vyhlášce, kterou se chce ohánět před a hlavně NAD STARŠÍM člověkem. Neremcejte, persóny, že máte v IT vzdělané důchodce ve svých zařízeních! Využijte je! Jó, ale to by jedna musela umět řídit a nejenom za řízení kolektivu brát příplatky! Za měsíc bude opět seminární konference Senior Líving. Tentokrát opět v Českých Budějovicích. Viz: www.ledax.cz/cz/page/72/.html. Důchodcovský ombudsman s přáteli tam opět chybět nebude. Je nasnadě, že poznatky tam získané ve prospěch "svých" důchodců využije. Pár hodin na to se má účastnit při předání antibyrokratické ceny v Senátu. Jedním z kandidátů je také Radim Jančura. Držme mu palec, aby jí obdržel! jeho nejlevnější Kreditní jízdenky jsou nejhmatatelnějším dokladem také e-státu. Že jste o tom neslyšeli? Mrkněte se také na stránky: www.estat.cz/ . Nejenom „drbami“ a bulvárem živ je člověk. Důchodce jak by smet´!

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět