240. Posledný rozkaz!

30.08.2011 05:11

Včera při prvním Dni důchodcovského ombudsmana se opět ukázala jeho potřeba. Bude potřeba možná zdlouhavá jednání, aby se lidská a občanská práva důchodců prosadila. Pomůže mi někdo? Média nezůstala stranou: Liberecký deník; ČRo Liberec; Tv RTM. Krajská vědecká knihovna Liberec se projevila v plné parádě. Jsem za to vděčný. Děkuji i soukromé osobě, jež mi poslala k příležitosti vzpomínky na SNP část záběrů z rozlučky paragánů v Holešově. Tak jsem si uvědomil slyšíc hrát 1.část HYMNY hymnu slovenskou... pak českou... Již ne 2 části hymny jednoho státu. Již druhý stát, jeho občané stáli naposledy seřazeni jako spolubojovníci v jednom pluku jedné armády jednoho státu. Posuďte sami: www.youtube.com/watch?v=N_5Li_TCaxc . Hymna již hostí zazněla první, zde jako druhá hymna česká... po projevech slova: "...poslední rozkaz!" Nutí to k zamyšlení.

SNP - Slovenské národné povstanie na časti jedného SPOLOČNÉHO štátu ( bývalého a budúceho ) v roku 1944. Čo všetko sa pomenilo, aké kotrmelce v životoch ľudí nastali. Z dvoch (2a1/2) Ríša s Protektorátom a Slovenský štát - po fronte zase jeden štát bol; nádej mnohých! Výsledok - viď prvý odsek. Našťastie sme aspoň ako bratia ostali; reč toho druhého zabudali - NEZABUDLI!!! Opäť v Čechách nie je nutné tlmočenie zo slovenčiny; na Slovensku z češtiny. Len tá Pamäť národa nak zostane pamäťou. Lebo kdo si nepamätá hostoriu - musí si ju znova prežiť. A tak, prosím všetkých čitateľov týchto riadkov: pusťte si ešte raz paragány z Holýšova z 1.odstavca a zamyslite sa. Robíme dosť pre naše potomstvo, aby neopakovalo omyly našich predkov? V USA, Canade si hľadajú svoje korene. My ich máme. Zachovajme si ich. Aspoň tak ako pred posledným rozkazom výsadkári a výsadkárskí dôchodcovia v Holýšove.

"Vzduchová" média televize a rozhlas informovaly posluchačstvo o včerejšku viz:www.rozhlas.cz/default/default/rnp-player-2.php?id=2421830&drm= a www.tvrtm.cz/zpravy-ivysilani-4212.html 4´35´´ - 8´ . Tištěné - dodám, až se objeví. Hodiny běží, budou dny? Extra třída je Internet: sdělení o dosažení vrcholu staženích stránek z tohoto webu do 29. je dnes, 01:33´:

Tištěné slovo ráno 30.VIII. 2011 v 05:00 na trafikách: liberecky.denik.cz/zpravy_region/duchodcovsky-ombudsman-se-prestavil20110830.html

Takže: až se opět nějaká kdákající slepice či kejhavý kohout schovávající se za jméno osoby mne dobře známé v Návštěvní knize těchto stránek, bude bojovat za poštovní holuby - nech si nejprve postaví holubník. Nechť vysublimuje z XXI. století. Informační technologií je Internet ať se to plesnivým Žebrákům Předkostelním líbí či nikoli!

Takže : "poslední rozkaz" pro dnešek a zítřek: Senioři k počítačům!

Pavel Ján Buvala

 

—————

Zpět