239. Dnešek v KVKLI ukáže ...

29.08.2011 01:35

Za několik hodin to propukne nebo se připlíží. Nechám se překvapit. Mnozí nemají představu co to vlastně ombudsmanství je. Mnozí si ani neumí představit, v jakéže to společnosti již 20 let žijeme. Většina důchodců - bohužel - žije ještě v minulosti; v zajetí slibů a bludů z dob výstavby rozvinuté socialistické společnosti. V dobách komunistických slibů v naději na jasné zítřky, na důchodcovské válení se, tedy tzv. – užívání si – jak tomu mnozí říkají. Dokonce jsou i funkcionářky, jež to tvrdě prosazují v různém zařízení sociální péče. Je irelevantní vlastník, zřizovatel. Byrokratická hemelka pod sebe a do sebe hrabající se vetře všude! Aby mohla žít na úkor důchodců, seniorů, rentiérů na pomoc jí podřízených pečovatelek odkázaných. Mnohdy zachází za hranice práva, za hranice ochrany lidské důstojnosti jak ukázal i únorový seminář MPSV v Hradci Králové.

Je mne, jako osobě znalé, v organizačně-řídící práci teoreticky vzdělané s praxí získanou průběhem žitím dovzděláváním se díky univerzitám Karlové, Jihočeské, Zemědělské známo. Dále různým kursům a školením, jež jsem si ale po revoluci MUSEL tvrdě zaplatit! Z důchodu, jak jinak! Mnohé persóny to nechápaly a mnozí lidé to nechápou dosud, že dávám přednost vzdělávání se před PÍVEM a hospůdkou.  Před sportem, byť bych to prý potřeboval. Dobře: jejich názor. Neberu jim ho. Ale ať mi žádný postkomunistický výron nevnucuje svou pokřivenou teorii bytí! Jestliže on stačí POUZE na to, či ono, ať nebrání jiným, jejichž IQ>dnešního datumku, v rozvoji své osobnosti a pomoci i lidem kolem sebe.

Kde-kdo si myslí, že tam či onde ho musí jmenovat Strana… fuj, naštěstí již dáávno ne. Teoreticky. Ale, ku příkladu ve svazu důchodců to dosud tak, byť protiprávně, opět se zavedlo! Dosazena byla persóna non gráta a ten tvrdě zlikvidoval vše, co se po dobu 20 let budovalo; včetně likvidace členské základny. Vždyť ještě v květnu předloňského roku SDCR měl přes 25.000 platících členů!  Kolik má dnes, po roce bačování Velkého Neználka & comp… to se nikdo nedoví, ty můj kvítku medoví, zazpíval by náš Walda Matušků. Bude sjezd. Pochopitelně, jak jsou příslušníci bývalé „matičky“ Strany zvyklí je dosud přísně utajovaný. Jak místně, tak – žel – i programově. A to je, slušně řečeno, PRŮSER! Ale to je věc současného vedení.

 

Můj program, můj program kandidátský na celostátního předsedu skutečného Svazu důchodců je naproti tomu známý již drahnou dobu měsíců. Je nasnadě, že proti ne se bojovalo a bojuje dokonce i prostředky na hranici zákonnosti ČR. To pro mne není nic nového. Neboť již předvolební schůzka předsedů Krajských rad SDCR v Ostravě a následně měsíc před minulým sjezdem v Lidovém domě v Hybernské za peníze ČSSD - jak jinak – ukázaly na plytkost a neschopnost Ing. Oldřicha Pospíšila. Tři roky ukázaly, že kdyby byl zůstal u svých včeliček ve Frýdku – napáchal by míň škod. Byl sjezdem zvolen – respektoval jsem status quo do chvíle, než jsem viděl, jak se zuby-nehty dře za funkcemi.  Že na to nemá schopnosti a předpoklady? To šlo ke zdi. Jeho soudruzi ho proškolili, podrželi a on kraluje. Omyl, pouze bačuje za cizí a navíc vyžebrané peníze. Proto tak tvrdě mne nechával v moji nemoci bez pomoci a dokonce stranicky trestat. No, řekněte sami je to v občanském sdružení normální? Jeho klika mu to samozřejmě odkývala. Budiž.

Vzdělaním a vzdělávání VPŘED! Je moje heslo, pod kterým kandiduji na ten post. Dva roky v činnosti důchodcovského ombudsmana ukázaly, kde nás bota tlačí v praxi. Dnešní den je pro mne závěrem této přípravné činnosti. Buď budu zvolen – nebo nebudu. Buď uzná současná tzv. Výkonná rada, že žije v demokratickém státě; nebo raději zůstanou v poststalinské diktatuře proletariátu. Pod hegemonií (byť utajenou)oné Strany, jež již jasně za desetiletí prokázala tvrdou neživotaschopnost svých zásad; nevzdělanost mnohých funkcionářů já nemíním se angažovat a pracovat. Odmítám veškeré intrikování; osoba, jež byla nasazena v době moji nemoci do mojí organizace, to jasně slyšela ode mne přímo bez kudrlinek. „Bohové olympští“ na žižkovském churchiláku sedící to již snad pochopily také, že se mi jejich styly přímo hnusí. Osoby vzdělané to z materiálů veřejně dostupných vědí také. Tudíž bude na každém důchodci, senioru, rentiéři – ať vše zváží a ROZHODNE SE. Letošní sjezd SDCR o.s. bude bez reprízy!

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět