236. Helence do Holandska

26.08.2011 04:02

To byla velice překvapivá, ale potěšující zpráva: Ombudsmanovi se ozvali z Holandska! Teoreticky by na tom nemělo být nic extra. Když ale zvážíte, že píši především pro důchodce e-gramotní na teritoriu bývalé ČSR - co Holandsko. Ejhle: všude ve světě žijí mnozí původní Čechoslováci! Že se mi ale ozve moje rodačka - no, je již co říci. To, že příslušníci KGB s VS v Rožňavě - Klubu Generace Bačíkův se ozývají, mne nepřekvapuje. Vždyť www.kgbacikovia.websnadno.cz/ je pár kliků myší; pár hodin rychlíkem. Navyš, není zde jazyková bariera!! Byť omladina postpubertální zapomíná kde je její rodné hnízdo, opičí se po americkém šprechtění. Ano, to není překlep. Tak se komolí mnohdy vyjadřování mladých tvrdíce, že my staří již to - či ono nezvládneme. Dokonce i předseda vlády prohlásil, že by to byla hrůza, že prý neumíme s platebními kartami, že... atd. Asi nikdy neslyšel o Rádiu GEMER, které je v 100% péči také důchodců. Viz:www.radiohosting.cz/radio/radio10286/ . Asi se k němu nedostává regionální svodka tisková. Neboť jin by musel vědět z: liberecky.denik.cz/zpravy_region/sedmdesatka-na-krku-ale-s-notebookem-si-tyka.html že je to jinak.

Problémy důchodců, jak je vidět, jsou všude stejne. Nebo alespoň podobné. Roli nehraje kontinent, rasa, státní zřízení, etc. Alfou i omegou jsou ty §§, které jsou v každém státu; v každé zemi EU jiné. Nelze to skloubit! To se musí znát; to se musí jeden naučit! Musí do toho svého vzdělání zainvestovat (Elenka mne o tom opět přesvědčila) a ne žebrat a okrádat tak jiné o jejich "softwehr", jak by řekl jeden Ing.-("Thýmovej hráč" sebe charakterizující). Takže: Učme se celý život. Pomáhejme si navzájem v získávaní poznatků a vědomostí. Neparazitujme na jiných. Je trapné, když důchodce prohlašuje, že se již nemusí nic učit; že na to či ono má lidi. Pak ani neví že TV přijímač má teletext a vůbec nemá tuchu co to vlastně je. Ale pivo mu chutná….

Elenka z Holandska v podstatě reagovala na moje pozvánky na 1.DDO z těchto stránek. Vás prosím: koukněte se na: liberecky.denik.cz/zpravy_region/seniori-si-mohou-prijit-pro-radu20110826.html. Tam se dozvíte vše co bude na tom 1.DDO v KVKLI. ...

 

Pavel Ján Buvala 

             

Il.: fotá. Autoři: DENÍK/Attila Racek      a      môj rodák Jožko Horváth z B. Bystrice       

—————

Zpět