233. Důchody bezhotovostně!

22.08.2011 03:16

Hrůza hrůzovská se stala, považte:

Na adresu Důchodcovského ombudsmana přišlo několik dopisů s prosbami o vysvětlení, co že to ten Kalousek zase vymyslel. Jakže to teď budou brát své penzí, důchody, renty. Vždyť přijdou o peníze, doručovatelky o dýška. Co že to je za pořádek, peníze prý nebudou!! To že jako již jsme v tom onom: komunismu kapitalistickém? Takže Samet nakonec zvítězil nad ostravským šmirglpapírem?

Co se vlastně stalo: v neděli 21. Srpna (jak jinak, jóbovkové datum…) hromadné sdělovací prostředky sdělily, že důchodci dostanou místo papírových peněz či mincí holt e-peníze!! Že nevíte co to je? Ale: to pouze v e-statě, e-gouvernementu holt budou také e-kačky. Vždyť na tom lautr, ale lautr nic není. Pochopitelně pro ty, co zavčas, to, prosím, zavčas vyslechli výzvu Pozitivních novin: Senioři k počítačům. Pro Ty, co v dobách plnohodnotné existence Svazu důchodců Liberec a jeho partnerské firmy PROPRIO Uposlechli výzvy a zvládli počítačovou techniku; obsluhu notebooků; bankomatů a podobných matů.  Pro ty, co ještě po redakčním článku v libereckém deníku: http://liberecky.denik.cz/zpravy_region/sedmdesatka-na-krku-ale-s-notebookem-si-tyka.html se doptali a požádali o pomoc i Důchodcovského ombudsmana je to potěšující zpráva. Zpráva o nástupu e-kaček. Špatná zpráva je to teď pro lapky, zloděje, nepřizpůsobivce, jež tyjí – zatím- mnohdy z podprůměrných příjmů měsíčních svých dědečků a babiček. Nestydí se docházet na výminky, do „úschoven pro zlobivé předky“ ať již domov důchodců, seniorů, či s pečovatelskou službou či jak se ty instituce pro zkrachovalé a věci nechápající „úřednice“ jmenují. Ano, tyto instituce poskytují mnohdy výtečný příjem mzdou pro osoby neznalé sociální práce, neznalé postupů péče o důchodce, nemajíce sociální cítění a pochopení. OŘP(organizačné - řídící práce) jím nic neříká! Úmyslně vyhýbám se všem těm novotvarů z angličtiny převzatých. Vždyť naše mateřské řeči česká či slovenská jsou nejhezčí na světě!!  Pletu se snad?

Různé náměstkyně plýtvající krví z vemene státní kasy budujíce si různé pomníky své slávy přicházejí, odcházejí. Různí náměstci na všech možných funkcích tzv. „lidosprávy“ každému všechno slíbí. Před volbami. Pak skutek UTEK!!! Primátorky či hejtmani se domnívají, že do smrti budou mladí, že nezestárnou a nebudou služby sociální potřebovat. Proč by se tedy měly zajímat o ty „klienty“ co je svými problémy v JEJICH zařízeních; za které i oni berou prémie, výplaty, dotace. Díky kterým mají své zatím teplé místečka.

Srpen 21. Přinesl jobovku; 29. Přinese naději. Na dopoledním soirée v Krajské vědecké knihovně důchodcovský ombudsman všem přívrším  rád vysvětlí. Pomůže ve věci každému kdo o radu požádá. „Kolek“ nemusí být; nicméně je vítán… jak jinak: jsme v Čechách! Tak nás to funkcionáři „Matičky radnoj strany“  učili a jejich pohrobci - kyně by rády ve funkcionářských vyjetých kolejích pokračovaly! Ale NE! Již to nepůjde. Důchodcovský ombudsman je zde; e-stát přededveřím, e-důchody – od r.2013 NEJPOZDĚJI. Volám tedy trvale: SENIOŘI K POČÍTAČŮM! Pozitivní noviny jsou všude; pozitivní dny budou po Praze i v Liberci. Proč bychom se netěšili, když nám Pán Bůh zdraví dal!!!

Poděkování patří především p. europoslanci za Liberec P. T. Edvardu Kožušníkovi neúnavnému bojovníku za likvidaci byrokratických hemelek parazitujících na orgánech naši republiky.  On má lví podíl na vzniku vůbec pojmů: e-stát; e-televize; e-gouvernement, etc. Denně je zde i www.sduchodci.cz . Pochopitelně pro ty přičinlivé a neparazitující; dobrotu nezneužívající; všem vše dobré přející.

Nenadávejte Kalouskovi! Všichni pomlouvači, „parapeťáci“, a další jim podobní:  spílejte pouze sobě, že jste se dosud nenaučili za 20 let uplynulých práci s PC; používat platební karty; žít a ne pouze živořit ve 2. dekádě XXI. Století.  Dožeňte to, co se dá! Dá se toho ještě hodně stihnout, než on Zubatá se zachechtá.

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět