229. Máme ještě právníky?

14.08.2011 03:53

Nebo jenom ubohé "Vykladače písma svatého KSČ"? Co Hunbuku způsobil ministr spravedlnosti svým nekompromisním přístupem k prosazení nového, skutečně nového Občanského zákoníku mezi čtenáři Důchodcovského ombudsmana. Doposud jsem pouze žel v domnění, že jsou to mojí - no: soukmenovci, rovesnici. Lidé v důchodu, mnohdy pohodlní, líní, přijímat cokoli nové. Mnozí smiřující již se současným žitím bytím na tomto světě v očekávání svého konce běhu životního. Tak nějak jsem se s těmi co mi napsali - porovnal, vysvětlili jsme si názory a - dobrá. S těmi co mi napsali různé postkomunistické výměšky do moji Knihy návštěv jsem se vypořádal jak se z pozice šéfredaktora sluší a patří….

JUDr. Jiří Pospíšil, jako správný plzeňák, plně prosadil - byť po velice dlouhé době ale PROSADIL - nový Občanský zákoník!! Já, starý důchodce, mu mohu jenom poděkovat za tu jeho plzeňskou tvrdou hlavu! Je nasnadě, že prastaré plesnivé konzervy se začnou bránit. Rozšiřovat kolem sebe puch po zatuchlém čase dob dávno minulých. Puch, ba přímo otřesný smrad éry budování rozvinuté socialistické společnosti, kterou ani JUDr. Gustáv Husák nedokázal změnit - a že vůli měl! O tom moc dobře vím z hádek dvou mých strýků s ním v dobách když jeden byl ministrem, druhý (také JUDr.) "aktivním právníkem ve státní službě t. č." - jak sám sebe nazýval a já – v té době - pouhý nositel poddůstojnické hodnosti v ČSLA… neposlušný, tvrdohlavý, vyděděnec Rodu. Odmítl jsem protekci. To pouze můj strýc - Právník - plně pochopil a ocenil: pronajmuvši mi svůj dům v Bratislavě v době mých Posledních prázdnin.

Je jiná, že já jsem NESMĚL studovat pražská práva za účinný boj proti vojskům dne 21. srpna 1968. Tak mi zůstalo pouze to, co jsem podědil. Jak vidět: stačilo mi to dosud. Tak stál za kulové s přehazovačkou starý - žel v současné době ještě platný "Občan…“. Dlužno podotknout, že jak strýkové studovali Karlovu Univerzitu v Praze, tak i otec začal práva v Praze, pak ale přešel do Bratislavy - jakožto správný roduvěrný slováčisko. Já - sice až po revoluci a na U3V, ale mám "rouru červenou" a ze stejné fakulty jako moji předkové.

Oficiálně, v době aktivní služby, jsem studovat VŠ n e s m ě l. Stejně, na truc všem komoušům, jsem absolvoval!!! Sice až coby důchodce - ale dostudoval. Studoval – celý život - jsem i různé materiály, které se mne coby příslušníku ČSLA a navíc REB - u (!!!!) do rukou dostaly. Ještě teplé jsem si nosil z tiskáren Našeho vojska materiály Usnesení Nejvyššího soudu, etc. Po sešitech – tak, jak vycházela. Tudíž - mám vzdělání, mám praxi - NEMÁM TITUL!!!! Nemám výdělky advokátů za právní služby. Nemám gáži soudců, notářů zástupců, etc. za výkon svého "povolání". Ale kde-kdo se mne bojí pro moje znalosti práva. Takový je život! Báli se mého otce, tatíka, matky – bojí se i mne. Ale: pouze vy „křivíte-li“ právo!

Učit se, studovat, jest elementární povinností, ba potřebou každého, opakuji: KAŽDÉHO skutečného právníka. Vždyť PRÁVA jsou snad nejživěji se rozvíjející vědní disciplínou. To od dob Chamurappiho platí do dnes a bude platit nesporně i v dobách meziplanetárních letů!! Pouze ubozí Plesnivci Postkomunističtí a líní tvorové se odmítají naučit po Franz - Josefovi NEJDOKONALEJŠÍ Občanský zákoník. Proč asi? No, mnozí klienti by jim nesporně utekli. Přece od neznalců si normální člověk nenechá radit a ještě za to platit!!! Tudíž se vzbouřili a proti Pospíšilovi frontálně zaútočili. Postavili se za různé přílepky, nálepky, doplňky, novelizace, etc. POCHOPITELNĚ! Neboť pár slov v zákoně přilepených každý pablb lépe okecá! Pouze NAUČIT se musí každý právník nový zákon jako celek. To je fakt. Ale to si každý z nich zahrne do svých palmáre či jinam; stát to dal svým právníkům do mezd. V tom je i povinnost jejich se neustále vzdělávat. Takže co, nosiči akademických titulů? Budeme studovat, nebo pouze všechno bez znalostí ale PARTAJNĚ okecávat? Já jakož i mojí přátelé, byť důchodci s podprůměrným důchodem budeme studovat. Vy, Neználkové, po vzoru MUDr. Ratha zkuste to všechno okecávat. Ani to neumíte!

Ano, máme už opět právníky. Pouze ty rudé a zapáchající konzervy je nutno ze všech NZ-tů odstranit. JUDr. Pospíšil & comp. to začal, my mu děkujeme. Přidá se někdo k nám?

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět