220. Věřte - NEVĚŘTE!

20.07.2011 04:33

Stěžovali jste si někdy někomu na něco, kdy by stížnost přijímající byl jakýmkoli způsobem "zaháčkovaný"? Dostal jsem se k věci, když pacient jasa ponížen personálem zařízení požádal o pomoc a zjednání nápravy byť nepřímého, ale nadřízeného oné persony ponížení působící. Výsledek provedeného šetření? Vinen je postižený pacient rozhodlo šéfstvo. Hm…. To byl trapas, když při ostrém jednání předcházejícím trestnému řízení postižený vytáhl "svůj corpus delicti". Ale to najednou se z harpyje stala lísající se kočička s medovými ústy!!!

Výsledek? Šetřením se zjistilo, že toto nebylo první pochybení oné persony. Zapomněla, že éra socialistického demagogie skončila před téměř čtvrt století. Že ten, kdo slouží a bere za to mzdu - nechť slouží a neosobuje si roli, na kterou nestačí. Nevěřili byste, s jakým fofrem ona osoba nakonec byla povinna pod pokutou opustit byť výhodné ale bezcharakterně vykonávané své zaměstnání. Vyplatilo se být důsledným v dožadováních se svých práv, svých nároků coby občana tohoto státu a hosta onoho zařízení. Postižený dostal odškodnění a "omluvu" od majitele oné akciovky vyjádřenou slušní finanční částkou. Sice noviny přišly o senzační článek, ale bylo dosaženo práva a především ochrany práv člověka!

Za právo oprávněných se oplatí bojovat; byť by to byli důchodci či jinak mnohdy diskriminovaní ale LIDÉ!! Kam "čert odnesl" onu bývalou ošetřovatelku - není důležité. Lze ale předpokládat, že se řádně poučila o svém místě a výkonu svého poslání při službě jiným. Především postiženým, nemocným důchodcům.

Pavel Ján Buvala 

—————

Zpět