219. Nejsme diskusní stránky.

19.07.2011 06:36

V poslední době, se stoupající popularitou a povědomostí stránek Důchodcovského ombudsmana, se množí typicky československé prvky závisti a zloby z vlastní neschopnosti. Nemohu s tím nic dělat. Pokud se duševně omezení lidé pokoušeli a mnohdy ještě pokouší, projevovat svými výrony na Návštěvní knize těchto stránek - redakčně se dalo na to reagovat. Když ale komouškovský Všeználek či na hnojišti dějin kdákající slepice mi napíše přímo a navíc maskovaně - MUSÍM tomu věnovat čas. Ten ale mi chybí a pak musím ve snaze POMOCI potřebným hledat rezervy jinde.

Když jsem omarodil - podcenil jsem počátek onemocnění v květnu loňského roku. Proto všechny své čtenáře a jejich známé prosím: nepodceňujte žádné příznaky toho či onoho právního případu. Tak jak mne se nemoc vymstila až do ztráty mobility - mohou se vaše případy rozrůst do obludných rozměrů! Zářný příklad je jednoho dnes již bezdomovce: Kdykoli v minulých letech byl napomínán, aby platil ZAVČAS nájemné z bytu - neplatil v domnění, že platba za komunální odpad = platba za užívání bytu.... Před dvěma týdny se na mne obrátil se žádosti o zjednání nápravy, aby nepřišel o střechu nad hlavou. Ze známosti, byť jsem věděl, kde je jádro pudla, jsem přislíbil podívat se na to. Papíry, co mi dal k dispozici, ale potvrzovaly moji původní domněnku: neplatil; kašlal na to. Hrál si na velkého Američana z Vysočan; nejchytřejšího z nejchytřejších, a že nad něj není, etc.

Přesto jsem se spojil s exekutorským úřadem v onom městě a po vyjasnění si situace - byli schopni a hlavně ochotni o věci samé vést diskusi. Ale ON, ten nejchytřejší, neuznal ani mne dále kontaktovat, já jsem musel sdělit Exekutorskému úřadu, že klint "spadl do rejže" no a oni ho skutečně ve stanoveném termínu doložovali. Pět dnů po exekuci se p. vycišpán důležitě dostavil pro papíry s konstatováním, že neumím nic zařídit. Zapomněl, že neplatič byl on, že o pomoc požádal on, ale že doklady mi ani on, ani jeho pes tumpachojc k případu nedodal. O co jsem se pak měl opřít? O jeho KfC( KECYFKLECY) snad?

Tak se chovají psavci svých případů a keců na MOJE stránky. Tak se chovají závistivci neschopni sami cosi vytvořit a nežít na vrub společnosti zapomínajíc, že éra státu coby zaopatřovacího ouřadu skončila před čtvrt stoletím! Každý dospělý se musí postarat o sebe, svou rodinu a svou budoucnost. Čím dál hůř se bude dát parazitovat na jiných; oni se nedají!

Proto mnozí mají vztek na Unii, na "modré ptáky", zapomínaje, že největší vztek by měli mít na vlastní blbost, nevzdělanost, pohodlnost, neschopnost. Mnohdy pouze línost. Ale to ne! On nic, on strejda z Vejprnic. On za nic nemůže - když nikdo tak - POPELNICE!

Pavel Ján  Buvala

—————

Zpět