216. Vzdělávání - MATURITY => život...

14.07.2011 03:42

Závěr loňského roku jasně prokázal ubohost dědičství socialistického školství. Toto, v drtivé věčšině, vychovalo mnoho lidí coby nosiči papírů, titulů akademických, kecálky polititující. Připravilo teriorium bývalé ČSFR o "zlaté čeké ručičky" jen proto, aby se především rodičky mohly chlubit před dalšími ženami jak chytré a vysoce postavené ( ale ve skutečnosti HALBMENSCHE) ONY PORODILY. Blbej, ale má titul; hejč ... a je posrancem a tvůj není,není .... . Státní maturity jasně prokázaly, že někdo má na to jiný na ono. Ale o tom jsem již psal v předchoz. článcích.

Ukdákaná slepice a přiblý bouchač do píchaček na mých stránkách zneužívají MOJE stránky k dokazování vlastní neschopnosti a komunistické zaostalosti. Chybí jim cosi málo: vzdělání. Nikoli papír lhostejno zda z Harmance HARMASAN; nebo jiný z Plzně. Či odjinud, kde se dá levně získat něco, co ani miliardami ve zlatě se koupit nedá : IQ. Takže: nechme je štěkat a kdákat, však ony se zakuckají vlastní zlobou. Budou však nekonečným příkladem pro ty, co přijdou po nás  co za svinstvo byl komunizmus; co za pzgřivci ňahňající si v něm dosud. Holt: IQ máme každý různé.

V životě se lze vzdělávat i jinak než si hrát na filatelistu a zbírat funkce "po komunisticku". Existuje Univerzita 3. věku; vlastní její pokračování, ale to byholt pí.absolventky těchto KURZŮ  musely chtíti předávatiti své znalosti jiným a nejenom dělat tititi na batolata a hrát si na vzdělané a hlídací babičky.

Existuje také Jihočeská univerzita České Budějovice a její každoroční programy její Sociální fakulty! Letos opět v Č.Budějovicích ( loni v Pardubicích) bude Senir Líving. Víte vůbec co to je? Mrken Sie: www.ledax.cz/cz/page/72/.html . Nikdo z inteligenčně na výši ani z členů SDCR tam nebude chybět. Loni kromě krajských rad Liberec, Pardubice a Hradec králové přišel také Dr. Pernes za radu Seniórů ČR. Lecos slíbil - dosud nesplnil. Holt bude nutno mu to v Budějovicích připomenou. Do Lysé nad Labem na "Seniora" docházeli po pár let představitelé krajských rad Ústí nad Labem, Liberec, Pardubice a z kraje StČ-Praha ke vzájemných konzultacím a vzájemné podpoře. Za Moravskoslezký kraj přišli dokonce vysoce aktivní chlapi, jež se obětujíce mi pomáhali to vše tam poorganizivat.

To všechno zajistila opakovaně aktivní opozice ve Svazu důchodců ČR, bojující za práva důchodců, přosazující jejich zájmy, vzdělanost a soustavné vzdělávání se. Bez halíře podpory ze strany "načaľstva" z Kachlikárny na churchiláku. Zatím co my jsme mívali stánek cca 100-150m2 s prostorami pro diskusi, debaty a byť kraťounký odpočinek na židli; slovutná pí. představitelka "načaľstva" Všeznala Všudybylka a nejdokonalejší málo nad 120 cm  si dokázala "vyžebrat" cca 2m2 s pultem OD NÁVŠTĚVNÍKŮ. Velkej "Olda" dokázal - jak jinak - přijet akorát na šampáňo... . Nevěda jak dál - jako posledný nejmenší návštěvníček se vytratil jak smrad. Holt souzi z jeho Matičky radnoj mu nedali menstrukce - tak : jak vítr v bedně se pomotajíce - VYFUČEL.

Doufejme, že tak vyfučí i z funkcí a přestane nasávat nezasloužené korunky.

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět