204. MATURITY skoušky dospělosti... ?

01.06.2011 05:28

Kolik humbuku ZBYTEČNÉHO, dle mého názoru, je kolem tzv. maturit. Maturit na strředních školách, jež bývaly skouškami dospělosti. Bohužel, přiblblí Neználkové po VÚ-48´ vše tak dokonale zmršili, že DNES se za dospělého považuje i postadolscent 30letý jedoucí 200km/hod obcí úzkou silnicí. Samozřejmě, jestliže maminka svému bobánkovi vybrečí či vyzíská maturitní vysvědčení jinak než jeho donucením ke studiu - BLBEČEK nedospělý z něj může vyrost. Pořád platí: Ohýbaj ma mamko - dokiaľ som ja Janko. Bo keď budem JANO - neohneš ma - m a m o  !!! Jeví se tedy ideální cesta k národu nevzdělanců ale s akadem. tituly - protekce a zlehčování si studia a hlavně MATURITNÍCH SKOUŠEK. Za nás - skoušek dospělosti; dnes ...??

Jestliže v 8.třídě jsme se rozcháleli tak, že Miro šel do učení, ja přes Svazarm na vojnu a Igor přes talent a tvrdou práci za lékaře. Dnes jsme všichni 3 důchodci. Miro dělník, Igor slavný vědec-MUDr, etc; ja voj. malodůchodce. VŠICHNI  TŘI  JSME ale šťastní. Spokojení se životem protože jsme si splnili své dětské sny BEZ PROTEKCE maminčiných sukní či jiných persón! Vlastným přičiněním a na základě VLASTNÍCH  r o z h o d n u t í .

Nabízí se tudíž otázka: kolik generací lidu československého musí dostat přes hubu, aby zlikvidovali falešnost komunistické propagandy, výchovy, zlodějiny? Aby skouška byla značně tvrdá neboť život sám není chléb kvapalinou rozmočený; nýbrž pěkně tvrdá KŮRKA. Někdy i spálená... . Pomozte svým potomkům otevřít oči pro život a nejenom pro ten kus papíru. Není důležitý papír - důležíté jsou znalosti. Neplatí u postalinskoberiovských komoušů samozřejmě. Nechť nosí jakýkoli kabát a titul. Jejich BLBOST vykvitne jak věčný kaktus. A píchá... .

Odsuzujte mne za to, že pomáhám lidem probudit se a podoplňovat si obzor duševní byť v důchodovém věku, paraziti lidské společnost. Maje stránky jsou moje stránky- stránky důchodcovského ombudsmana. A takové také zůstanou.

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět