181. VODSAĎ-PODSAĎ aneb ZUZANA MÁ DOMA ZEBRU

20.04.2011 10:03

ZUZANA MÁ DOMA ZEBRU

Zuzana Stirská je už dnes dobře zavedené jméno. Jeji sbor Gospel Time a její zpěv zaplňuje spolehlivě hlediště Semaforu a objevuje se i na jiných místech. Méně známo je, že Zuzana Stirská má houf dětí, které zdědily její talent. A tak se zrodil nápad:

PŘEDSTAVIT VEŘEJNOSTI JEDNU VELMI NEVŠEDNÍ RODINKU.

Není v naší vlasti mnoho takových rodin, kde by talentem bylo obdařeno tolik jejich členů, kteří by o tom vydali společné svědectví v unikátním koncertě.

Jiří Suchý vymyslel rámec takového večera a o náplň se postarala Zuzana and comp. Zahrají a zazpívají písničky nejrůznějších žánrů, písní ze světového repertoáru, ale i takových, které vznikly v divadle Semafor, které tuto rodinu dnes hostí. Společný jmenovatel těch písní je, že se interpretům líbí.

ZUZANA STIRSKÁ

se objevila v Semaforu už v šedesátých létech jako dítě školou povinné, pak po delší čas se pohybovala po nejrůznějších místech zeměkoule, aby se posléze vrátila do Československa, odkud ji kdysi vyhnala nesvoboda. A přivedla s sebou své děti. Nejstarší Viki (Victoria) se tehdy nacházela právě ve stejných létech jako když matka Zuzana zpívala v Semaforu písničky S+Š, a tak nastoupila na její místo – účinkovala v různých programech spolu s Jiřím Suchým. Podobně jako matka Zuzana i dcera Viki odrostla dětským rolím a vydala se na čas do Číny. Mezitím vyrostly další ratolesti, Rafik (Raphael) zahajoval se svou trubkou vánoční programy Semaforu a Sany (Roxana) hraje v naší Kytici roli, kterou dávno před ní hrávala malá Anna K. A ještě je tu Lenny (Leonard), který složil úspěšné zkoušky na dramatickou konzervatoř – ten vystupuje v Semaforu poprvé. V úvodním skeči tu vystoupí i

JITKA MOLAVCOVÁ a JIŘÍ SUCHÝ

ty není třeba semaforským divákům představovat. Pracují v Semaforu desítky let a zdomácněli tu. Spolu s rodinou Stirských si zazpívají Kantátu o nosorožci, kterou pro tuto příležitost složil Jiří Suchý. A v neposlední řadě se představí divákům kapela

FINE TIME pod vedením Jakuba Přibyla

Poprvé bude pořad uveden 27.dubna 2011 v divadle Semafor.

—————

Zpět