107. "Nevzdělávejte se, buďte tupí, čekejte na...duchod,jídlo, smrt."

17.01.2011 02:21

Neboť nic jiného nemůže napadnou soudného člověka, jestliže v předtočeném pořadu ČT "Z Metropole" dne 16. ledna pustí "moudrost" asi nejméně Inga ale historika umění Zdeňka LUKEŠE, že prý Josef Hlávka coby rakouského, vídeňského architekta STAVITELE a že prý stavěl porodnici U Apolináře v Praze. No, stojí za to si to poslechnout! www.ct24.cz/vysilani/10116288835-z-metropole/Ve skutečnosti to byl čech a MECENÁŠ chudých studentů. Copak Hlávkovo kolej je ve Vídni, p.historiku architektury? Copak Přeštice - rodiště onoho Josefa Hlávky neležní u Plzně nýbrž u Salzburgu? Pro "cucáky" jímž chybí vzdělání a pocit češtví  o tomto Člověku viz např.: pohodaveskole.net/zivotopisy/josef-hlavka/ . Čtenáři těchto řádku snad uvedou desinformaci historika umění Zdeňka LUKEŠE na pravou míru za což předem děkuji! To by ale bez Seniorů u počítačů opravdu, ale opravdu NEŠLO!

Obdobně tvrzení pár MUDRů jež chtějí děkovat, že odejdou a že prý jim nejde o peníze je velice... no, řekněme scestné! Oba dva tyto případy jsou zářnym příkladem budování lidských charakterů boľševickým spůsobem; organizování výuky na školách po komunisticku; zmrvením hesla DIKTAURA PROLETARIATU z infinitívu na datív!! Nebo-li z "Koho..."  n a   "KOMU..." Neboť jen tak lze z mas nevzdělanců vytvořit solidní "mluvící nástroj" t.j. OTROKY donucené všemi prostředy vykonávat vůli elit - JELIT! A to tvrdili, že otrokářsky řád byl vymícen v Europě již před Marii Terezií a v USA v XIX. století; kecálkové!

Kolik maminčino mazánků má strach z celostátnich maturit? Kolik lidí ale potřebují SCHOPNÉ, ZNALÉ lékaře a nikoli pouhé nositele akademických titulů a utráceče cizích peněz? Včera jsem přepustil aktualitu z Želpage o ZDRAVOTNÍM VLAKU pro pomoc lidem v okolí Hřenska v současné době velké vody labské, padání skal hřenských... . Lékaři a ČD udělaly co mohly pro lidi. Mají cit, ale také vzdělání, nesporně!

Takže přišla doba, kdy začína opět platit heslo: MLádí VPŘED, ALE STÁŘÍ NA SVÁ MÍSTA! Kolega autor z Pozitovních novin Milan Turek v Knize návštěv ( menu vlevo) trefně připoměl ( za to dík!) že máme i knihovny a tam je možno díky tradici VZDĚLANOSTI POSPOLITÉ najít lecos i pro lidi Internetu neználé ale s možností i na něm se VZDĚLÁVAT! V každém věku, bez ohledu na jakoukoli selekci či předchozí/budoucí funkce. Díky, Milane, díky za slib, že ze spousty námětů jež máš ze svých činností "pustíš chlup" i pro Důchodcovkého ombudsmana na tyto stránky. Místa je tu pro inciativněvzdělávající lidi DOSTATEK!

Tedy, milí čtenáři: důchodce, důchodkyně, senióři, rentieři, etc.: Vzdělávejte  se; vzdělávejte, nebuďte tupě čekající na jídlo, léky, smrt! Míst je hodně; mnohdy ale chuti málo. Že to umíme dokazuji např. i čísla o čtivosti těcho www.sduchodci.cz stránek. Že komouši štěkajíce prskají jedovaté sliny kolem sebe? Nechť! Nechme feny se pokousat navzájem, my si pomůžeme, neboť J S M E  S  DŮCHODCI!  Napadá mi: Co by se stalo, kdybych na podzimním sjezdu Svazu důchodců ČR o.s. opět kandidoval a byl zvolen za jeho předsedu celostátního? ...

Co vy na tohle, přátelé: www.ceskatelevize.cz/porady/873537-hledani-ztraceneho-casu/204522161510024-tak-pravil-j-a-bata/   a   bsp40m.czechian.net/001.php

Pavel Ján Buvala

 

—————

Zpět