144. Buzerace a svevole mají na kahánku!

02.03.2011 01:22

Včerejší, druhý den konference pořádané MPSV, ukázal přepotřebnost oné DEINSTITUCIONALIZACE tzv. "domovů". Zařízení, co skutečným domovem vlastně nikdy nebyly. Mnohdy projevem zvůle neschopných soudružek (a jejich následnic) ředitelek s mocí neomezenou mnohdy přímo buzerací mazáckou. Žasl jsem nad tím co Úřad ombudsmana ČR; MPSV vlastní kontrolní čínností poodhalovaly. "Bažantská vojna" v armádě, proti které "maminečky" tak bojovávaly nepřestřihnuvší šnúru pupeční od svého potomka. Jež, ale již byl dospělým chlapem; s vazbou na jinou / jiné ženy, byla proti tomu PROCHÁZKA RŮŽOVÝM SADEM! Teď již přesně se mi potvrdil můj názor, že komunisté a tím spíš současný předseda Svazu důchodců potřebují nevzdělané trubce. Trubky, jež nic necítí, o ničem nic neví, o nic se nezajímají, natož IT důchodce!! Potřebují zvedače rukou pro podporu zvrácenosti jejich politiky v lidských právech, a pod. "Kecálkové/nice" poststalinsčtí obhajující aj z Knihy návštěv těchto stránek pospíšilovskou omezenost a NEVZDĚLÁVÁNÍ SE, potvrzuji správnost tohoto názoru. 

Je přirozené, že hladový posluchač - lichý posluchač. Oběd, svačiny no a čaj, káva, voda - v příslušnom množství a především kvalitě byly opět k dispozici. Poděkovat se proto patří také tomuto tzv.týlovému zabezpečení. Od ficky při černém nádobí po p.mistra šéfkuchaře. Číšníky a číšnice neslyšně se pohybující a pružně prázdné a použité nádobí odstraňující. Moc málo rautů, akcí, podobně "týlově" zabezpečených jsem zažil. Nejsem bežný pasant; nýbrž 3 x nemoudrými nefachčenkami s rudou knížkou v kapse ZNÁRODNĚN jak co do hotelových tak i restauračních provozů. Restaurační a kuchyňský personál Nového Adalbertina v Hradci Králové mohu opakovaně hodnotit pouze výtečně a poděkovat všem i touto formou.

Za tento projekt, jeho zahájení a předpokládám i dovedení do konce je potřeba poděkovat celému REALIZAČNÍMU týmu MPSV/NCPTSS. Přes TŘISTA účastníků bylo potřeba zvládnout. Naprogramovat, přetlumočovat. I když dlužno podotknout, že libá slovenčina přednášejících ať přijeli z Budapešti, Brna či Bruselu (EU!) přetlumočování nevyžadovala. Za to akce položila nároky na technické zabezpečení, ozvučení VŠECH prostor konferencí "okupovaných". Stejně to byl maratón přednášek, dotazů, připomínek! Když již to vzhlem ke specifickým potřebám jednotlivců - "děvčata" zřídila odloučené pracoviště s IT a vším co aktivní účastník potřeboval. Byť to bylo opravdu, ale opravdu NESTADARDNÍ ale pro toho účastníka asi přepotřebné. Do dalších konferencí jste nsadily opravdu velmi vysokou laťku, milé dámy! Ale to je moc dobře! Vzdělávací proces dává obrovské množství informací a bez pomoci kvalitního realizačního týmu  to rozhodně kvalitně přijmout a předat do svého okolí. Neboť načatý proces dolikvidace otrokářství v XXI.století i na teritoriu ČR snad již začal a z trpěných a mnohdy různě zneužívaných klientů, chovanců, výdělekpřinášečů personálu INSTITUCÍ dojde vítězného konce.

Nakrmit, ošatit, ošetřit obyvatele zinstitualizovaného "domova" důchodců, seniorů, se svláštním režimem či jak se všechny tyto socialistické ÚSCHOVNY lidských živočichů . no - to ještě mnohý mozeček pochopí. Ale to, že všechny živočíchy mající DRUHOU signální soustavu jsou lidé, občané, obyvatelé komunity, obce, kraje, státu jsou především LIDÉ - na to se mnohdy zapomínalo. Doufejme již v perfectu... . Viděl jsem na vlastní oči a uši zařízení v Moravskom sv. Jánu; Tisovci; Kremnici. Pár jsem jich prošel samozřejme i ve svém - libereckém kraji; na rokycansku, atd. Ano, opravdu se mi někdy spěnila krev nad tím co jsem viděl a na místě jsem se pokusil věci řešit. Krátkodobě se to vyřešilo. Dlouhodobě jsem to nestačil, žel, sledovat. Tak se mi stalo např. že případ z Č. Budějovic v podstatě "vyšuměl". Nic méně: vrátit se provést prověrku status quo až takový problém při dobrém zdraví a pomoci kolegů dobrovolníků až tak velký zase snad nebude. Blanensko to jasně ukázalo.

Právní aspekty všech takovýchto akcí pokládám za ELEMENTÁRNÍ. Tak děkuji za trpělivé vysvětlování §§ i neprávníků. Především JUDr. Maroši MATIAŠKO; Jánu FIALOVI; Mgr. Petře ZDRAŽILOVÉ. Extra poděkování patří Mgr.Stanislavě MAKOVCOVÉ jež i přes pokročilý čas 2. jednacího dne a po obědě si dokázala prfektně udržet pozornost všech přítomných jak v  sálech tak i na chodbách.

No, jak to bude dál, pak po krajích a hlavně s jakým efektem mohu sledovat i zdola coby příjemce sociálních služeb. Bohužel za důchodcovské organizace - no, standardně - ani čtvrt nohy tam nebylo. Sepisovat komunistickoerohácké petyce, kafrat - to ano. Přiložit ruku k dílu - to NE! Tak si to ale nositelé gotwaldovských nesmyslů přece přeji; tak to realizují. Bohužel jejich neschopnosti a nekompetentnosti, jejich kápovství, terezínskokoncentráčnické manýry odnášejí osoby na ně odkázané.

Ke všemu co jsem se dověděl se v příštích dnech- letech nesporně ja budu vrace. Vy - to pocítíte a poznáte sami na sobě. Ale přestaneme býti trpěně přehlíženými, opovrhovanými živočíchy a budeme OPĚT lidmi v občanské společnosti. Bez diktatury proletariátu!! Bez svévole, protizákonosti; bez buzerace.

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět