134. Čtvrtý den v Lázních - to BYLA lázeň...

18.02.2011 01:58

Kromě vlastního pobytu v rámci KLL( Komplexní lázeňské léčby) se ukazují věci ombudsmanské k řešení. Některé věci jsou tak nejasné, že požádám o audienci u majitele Lázní Libverda p.Alexandra Seidla. Během dne vyplynulo, že poklokování cizině u některých zaměstnankyň je opravdu, ale OPRAVDU tak nebetyčné že zapomínají na svou pravou podstatu PROČ ten či onen nčlovek do lázní přijel.

Pokud se vám stane, že by ste někdy plánujíc své dovolené narazili na problé zda ano či ne do lázní - v každém případě ANO! Ale: vězte, že NENÍ ROZDÍL, a prosím: nedopusťte aby byl činěn rozdíl, mezi tzv. SAMOPLÁTCEM a lázeňským hostem " na pojišťovnu" !!! Např. Od mojí pojišťovny lázeňská organizace za 29 dnů pobytu zde; za 24 dnů léčebných proccedůr obdrží v rámci KLL cca 25.000,- Kč. Od průměrného "lázeňáka" "vytáhnou" cca 10.000,- Kč. Obvykle jeden každý muž utratí za pobyt v lázních cca 10.000,- Kč.  Nebo-li zaokrouhleně: lázeňské organizace a spřátelené firmy kolem nich mohou za tzv. 28 denní pobyt KLL obdržet, utržit, trhnout, etc. cca 50.000,- střízlivého odhadu. POCHOPITELNĚ , pokud se na to nebudete dívat ROHcko-kunistickýma očima! To je 1.725,- Kč denně!!! A to je dobré mít na zřeteli, když by personál se k hostu "na pokladnu" choval jinak, než-li k samoplátci; obzvláště k hostu platícím €  či dolarech !!!! Nárok na obdržení příslušných služeb máme všichni stejný!!! Je na nás zda ho, od mnohdy nevzdělaného pomocného personálu často z východních zemí, budeme vyžadovat. 

Právo je přeci tehdy právem, když je vymožitelné. Nikoli spůsobem jež "prosazuje" tzv. rekreační komise partajnického Svazu důchodců ČR!! Nýbrž způsobem jež vyžadují zákony tohoto státu: domáhat se svých práv na místě a ve chvíli když jsem na ních ukrácen a nikoli "drbáním" "poza bučky", po knajpách  a na parapetech.

Je nasnadě, že tento problém nezůstane bez informování vás, široké důchodcovské veřejnosti. Nebož zatím jsem nenašel nikoho kdo by se zastal důchodců na podkladě práva a ve prospěch osobny člověk než Důchodcovský ombudsman.

 Pavel Ján Buvala

—————

Zpět