116 c., Ještě dýcham 1 Kč nad hladinou bídy, p.MUDrové!

29.01.2011 05:50

ČT 1  na svém Teletextu dne 26.1.2011 zveřejnila noticku o hranici chudoby v EU; jak je na tom ČR v provnaní s BRD například. V celé EU představuje Hranici chudoby osobní příjem 60% průměrného čistého měsíčního přijmu.

V ČR je to 4.377,- € ročně a => 8.841,- Kč měsíčně. V BRD činí 11.151,-€ ročně také prý oněch 60%... . Podrobněji viz: aktualne.centrum.cz/grafika/2011/01/26/v-eu-zije-pod-hranici-chudoby-15-procent-populace/?cid=689186 .

Toto nám připravili "plánovači komunističtí" z dob naštěstí již minulých; jejich pohrobkové a NEVZDĚLANCI v tom úspěšně pokračují mnozí až dosud. 

Jeden z mých přátel zatím "byvších-Vladimír" opakovaně pln závisti ale úpřimně OTEVŘENĚ mi říkával. "Kdybych já, Pavle, podědil to co ty..." Furt špekulujíce jak k penězům coby bývalý SNBák přijít a do Tramtárie výletem odnést. Ano, PODĚDIL jsem od  otců především příslušné IQ. Podědil jsem po všech svých předcích jak vlastních tak i nevlastních a hlavně rodinnou výchovou chuť se vzdělávat, spořit peníze, podporovat potřebné. Zvláště teď, v Roce dobrovolnictví, i Důchodcovský ombudsman snad již bude podpořen nějak než dotazy a prosbami o radu a pomoc... .

Máš ženu, konstatují mnohé osoby osamostatnělé se; máte 2 důchody. Ano, to má v moci každý jedinec vytvořit solidné partnerské soužití a již 40 let to táhnout za jeden provaz. Ale také za 1 konec téhož provazu! Moje manželka od letošního zvýšení důchodu pobírá celých 8.533,-Kč( nikoli €) a měsíčně (nikoli týdně)... . 

Takže dýcháme, páni doktoři, kterým nestačí... ale vždyť jsem  na to téma již psal a včerejší jednání "postkomunistických" "odborárů" u ministra zdravotnictví moje předpoklady potvrdilo.

Tak se těším a doufám, že jančurovci mne brzíčko svezou po moji Otčině ve svých vlacích; že na Slovensku až tak velkou redukci tratí ŽSR neudělají; že komunističtí pohrobkové neschopní se vzdělávat budou dál prskat, ňafat. Neměli jste Clementisa; Slánskeho & spol  "po boľševicku a stalinsky" zlikvidovat - třeba by to dopadlo jinak, "souzí...".

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět