114.Přátelé, knihy, konference

27.01.2011 02:25

Mnozí jste se mne ptali, odkudže mám odvahu, znalosti. Tedy-odpověď je nasnadě: od dob co jsem se naučil číst - domácí knihovna byla mi otevřena. Díky svým rodičům jsem měl přístup ke všem knižkám - a že jich nebylo málo, co nám zbyly po nájezdech StBáků za doprovodu komoušů ... na Polomce. Tam je zdroj, pramen moji slovní zásoby - závistivci.

Dnes opět ČTU. Poněkud cosi jiné a jinak. Ale čtu si a vedu i své vnoučky č.3 & 4 by nesedíc u "bedny" či PC rostli, dospívali, tedy: četli si. Jelikož, držíc se hesla: Jsi předek - potomkům "vzorec", doplňuji si poznatky a KOCHÁM se slovem např.Rudolfa Křesťana, Ondřeje Suchého, etc. Obrázky - se budu kochati až mi tu nejnovější "cihlu" či "kváder" poštovní holub neb trysková slepice doručí. Je to:www.vlaky.net/zeleznice/spravy/3855-Historia-zeleznic-na-Slovensku-a-Podkarpatskej-Rusi-v-dobovych-pohladniciach-a-fotografiach/ !! Neboť jsem v pondělí obdržel QTC od přítele Marka L. Guspama z Trnavy, že mi ju "zabešteloval" a tak i tímto děkuji jemu a všem vlakneťákům co mi na moje SOS pomocnou ruku nabídli. Marek byl PRVNÍ neboť je to navíc také "šílenec vlakneťák" a navíc sběratel zápalkových krabiček, švíbalek, sirek, etc. či jak se ony kousky dřívek nazývají. Podrobněji prosím na: www.magu.szm.sk, ja již jsem o své sbírky přišel. Poslední věc - knihu : Historicko-zeměpisný atlas školní z r. 1929 jsem daroval svému vnoučkovi č.4.

Za několik měsíců bude opět zasedání České konference. Nechcete tam raději také? Pojeďte mezi LIDI, vzdělané, inteligentní. Pochopitelně ANI L E T O S  ja nebudu chybět. A Vy? Podrobnosti - račte na: www.ceska-konference.cz/ceska-konference. Na těchto stránkách se dozvíte lecos zajímavého včetně termínů. Sledujme je!

Takže: nedrbejte, nepomlouvejte; čtěte a VZDĚLÁVEJTE SE!

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět