100. Je po dešti... NIKOLI - pouze po svátcích!

08.01.2011 05:06

Určitě znáte tuhle píseň Waldy Matušků jež mi napadla při tvořbě tohoto článku. Neboť: skončily dny sváteční - nastal život všední. Tak tedy po pořádku:

 1. Musím poděkovat všem za poslané PF-ky ( ...a že ich přišlo přes - 1.700) kterých si vážím, nechť jsou to jakékoli tvorby. Podstatné že - jsou; i "... Zora, čo zahorela na vychodě..." a to je již co řící!! Pokud zparafrázuji slovenskou lidovou z filmu Rodná zem: www.youtube.com/watch?v=8eCsMJ5KHhY pochopíte moji radost! Jedna z mojich sesternic se mi ozvala sama po cca ... desetiletích! I jí, pochopitelně extra - "ďakujem veľmi pekne DO PREŠPORKU KRAJ DUNAJA"!
 2. Poníženě děkuji především parťákům z www.vlaky.net kteří nezapoměli na dědka a ve skutečně hojném počtu se na PF-kách vyřádili.
 3. Ze SDCRo.s. (Svazu důchodců ČR o.s.) - tzv. "ústředí" jsem dostal jedinou i to pouhou oficialní poštou poslanou PF-ku za kterou JA neděkuji. Neboť tak si nepředstavuji úsporu na nákladech organizace jež by měla se stavět za zájmy důchodců v době Internetu. To by tam ale nesměli být vyvoleci a NESCHOPNÍ členové & com. KSČM a pohrobkové - toužící po zlatých časech žel: ne ze Spesartu - nýbrž v "zaopatřovacím ústavu" KSČ!!
 4. Naproti tomu armáda (AČR) se "vyfikla": Již i v Liberci jsou aktivní důchodci armádní na WEB STRÁNKÁCH! Za ně i za všechny PF-ky od jedinců Dík! 

Ale k věci: Jelikož SDCR o.s. žel:neplní své poslání a čím dál víc se mění na postkomunistický klub Žebráků Předkostelních po svém uzdravení zvolám svou Krajskou radu Liberec coby její předseda na přípravu programové Krajské konference. Abych "...nebyl sám." na ochranu práv důchodců i proti zvůli tzv. ouřednic v pečovatelácích. Neboť:

 • Důchodci odmítají 1xtýdně smět jíst čerstvé housky, mléko a pod.
 • Odmítají aby pečovatelky si pletly hodinky s holinkami. Obé začíná NA H, sice je to pravda; nýbrž každé má jiný význam.
 • Odmítají stat se "bažanty vojenštímí" . Dejte jim to, co voj.zákl. služby dostal, měl, až PAK po ních žádejte! Vždyť jsou to lidé také a nejenom "děti" coby řetězy na chlapa, živitele u mnohých tzv. maminek! NEVELTE, "soušky"  DŮCHODCŮM!
 • Na spalování po smrti máme krematoria - toť nesporné. Je tedy nadbytečné, jak jedna funcionářka jednoho magistrátu, nechala proinvestovat desetitisíce Kč na výstavbu "opékače nohou důchodců" v jednom sídlišti.
 • Proč pečovatelské služby skladují přes 10 dnů prádlo než ho odnesou; pak dále, jinde, než ho odnesou k vyprání? Jinde třeba nakonec vyperou sami. To chtejí abychom my důchodci OPRAVDU smrděli? OMYL! Za svá práva se budeme bít; byť nejsme club, a Svaz sklamal; ale jsme LIDÉ!!
 • Tak bych mohl pokračovat dlouze; žel. Podotýkám, že všechny tyto služby si LIDÉ v pečovatelácích, natož DD, sorry: DS, jak se teď "moderně" nazvaly úschovny na staré lidi plně platí! Dávají tak vydělat jiným, nejenom zaměstnání nýbrž PRÁCI!!
 • Dcera se může honosit i 5-ti akademickými tituly - byť je MUDRa - když se nedokáže za své předky byť částečně a "nějakým spůsobem" postarat - co je?

Tak bych mohl pokračovat. To je pouhý "výcuc" z problémů co jsem dostal do "booku" Internetem. Strach a děs zavládl mezi slepicemi na hnojišti když zahlédly jestřába. "Jetřábem" pro mnohé úřednice a zaměstnankyně "úschoven důchodců" je INTERNET, to již nesporně.

Proto extra děkuji Britským Listům s p. Čulíkem v čele a Pozitivním novinám pod vedením Pavla ( t.č. Martina) Loužeckých za doposud poskytnutou pomoc při boji proti nešvarům o kterých se v ČR; SR; a okolí nemluví. Či nesmí mluvit?

Pavel Ján Buvala

—————

Zpět