491. A - ukecám jí vůbec?

26.08.2013 15:37

    Po zkušenostech s pí. recepční a kolektivem  botelu Grácia byl jsem přesvědčen o vysoké úrovni slovenské pohostinnosti. Byť recepční na Mladé Gardě v Bratislavě pí. Mária Horvátová se zachovala jako milionová recepční při příchodu mne, coby hosta, našel se žluč pršící „soudruh od POHG“ či StB, co si myslel, že na mne si ukojí svoji nedílnou velitelskou pravomoc. Spletl si mne s 16 - letým studentíkem. A bandurskou na mne; že MUSÍM odevzdat klíče. A já že jako proč? „No, veď – ODCHÁDZATE!“ A to jsem již nevydržel – nervy povolily a- nechtějte vědět co a jak VERBÁLNĚ to schytal! Ale: všechno zlé je pro něco dobré!
      Tak se stalo, že vědíc o RegioJetu p. Jančury v Bratislavě – dojel jsem si „električkou“ na „Hlavnú stanicu“ na 5. Nástupiště a estébák měl po ftákách.  Tam – náhoda chtěla – do Trnavy na osobák čekající pí. Mgr. Farmácie Lýdia- příjmění jsem sice zapoměl, ale foto NEPUSTÍ.

Slovo dalo slovo – tak to už ve vlacích a na stanicích chodí – a zjistili jsme, že máme stejné cíle životní: pomáhat si navzájem, důchodcům především, v boji za slušný život pod sluncem. Bez ohledu na které straně řeky Moravy kdo žije; bez ohledu na to čím kdo byl. Pochopitelně DOBROVOLÍCKY!! Problémy máme podobné neřkouce STEJNÉ!  Problém nastal, když jsem se pozeptal na Internet. Ona se prý s PC nekamarádí. Když jsem jí ale ukázal na WiFi u RegioJetu – konstatovala, že se to naučí.  Že, prý, její syn to prý umí. Takže i ona se to naučí. Držíme Ti palce, milá kolegyně Lýdie; čekáme na tvé články.

Pavel Ján Buvala.

 

 

—————

Zpět