Žijeme po r. 2012

TZ_19062012_Vyjadrete_se_k_navrhu_strategie.doc (94 kB)  Kompetní tisková zpráva MPSV. Zaujměte k ní stanovisko? Napíšete své názory??

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Z mailu/dopisu pí. ministryně práce a sociálních věcí; Ing. Ludmily Müllerové vyjímám:Ludmila Müllerová

Jsou sociální dávky opravdu zpožděné?

 "Vážený pane Buvalo,

lidem, kteří mají nárok na sociální dávky, je stát stále vyplácí v termínu, který mu na to dává zákon. Média přesto mluví o tom zpoždění peněz. Jak je to možné? Rozdíl je v jediném – lidé jsou zvyklí dostávat příspěvky státu na svůj účet v určitých dnech v měsíci. Někdo dostane dávku 11., jiný 18. a další 22. Stát má totiž na vyplacení všech typů dávek za více než 6 miliard korun vždy celý měsíc.

Zdržení, o kterém se mluví, tedy znamenalo jen fakt, že dávky přišly konkrétním lidem o několik dní později, než jsou zvyklí. Ovšem stále v oficiálním termínu, ve kterém přijít mají. Chápu, že posun zvyklostních termínů lidí může některým způsobit potíže, proto jsem se za technické chyby systému občanům omluvila.  

Ministerstvo práce a sociálních věcí se přesto muselo oficiálně ohradit vůči reportážím televize Nova. Své zprávy televize založila na výpovědi ženy-matky, které se výplata rodičovského příspěvku vůbec nezpozdila, protože se její nárok na státní pomoc teprve vyřizuje. Stejně zavádějící byly také reportáže TV Nova o „zpoždění“ nemocenské. Dávky nemocenské lidem vyplácí stát až od 22. dne nemoci a do té doby jim má peníze jako náhradu mzdy posílat jejich zaměstnavatel. Pokud tedy peníze lidé nedostali, pak je problém u jejich zaměstnavatele. Redaktorky TV Nova věděly od MPSV a ČSSZ už před odvysíláním svých reportáží, že jejich příběhy nejsou pravdivé, přesto je odvysílaly a vinu připsaly jednoznačně mně. Bohužel, jejich neprofesionální přístup může ovlivnit mínění statisíců lidí."  ... "Pomozte nám vysvětlit tuto virtuální realitu ... všem, které toto téma zajímá.

Děkuji

Ludmila Müllerová
Ministryně práce a sociálních věcí "

Pavel Ján Buvala