Do r.2010 bylo

Zde jsou původní moje stránky http://duchodce.proprio.cz . Poděkování za pomoc při jejich tvorbě a aktualizaci patří POUZE Mgr. Filipu Čálkovi a jeho fe PROPRIO. Ve dvou jsme toho stejně dokázali dost. Nevděk světem vládne ještě furt; žel.

    Tento hektametrovník ( rokometrovník (?) stal se mílníkom na mojí cestě v práci pro důchodce a s důchodci. Z nepochopení kolegů a především kolegyň v SDČR o.s. jsem si našel tuto cestu jak pomoci svým bližním v údělu českého a slovenského důchodce. Neboť pouze a jenom pozitivní myšlenky a snahy mohou přinést to nejkvalitnější ovoce prosto závisti a kopírování; kradení nápadů a kritizování; intrikování až partajníckoberiovského šikanování. No což: Čo bolo - bolo! Terazky sú tu stránky moje a teda: vojak sa postaral a vojak MÁ!

To bolo furt rečí: "...ty naděláš s temi Pozitívkami..." a pod. Ano, neustále jsem se k tomu vracel a zdůrazňoval pozitivitu do díla. Nepochodil jsem. Tak mi nezbylo než-li uzavřít kapitolu globální pomoci důchodcům via Svaz, radu, klub a řešit to cestou mne nejbližší - verbální informací a pomocí všem kdo o to požádá. Neboť to byly právě noviny jež pomohly p. Cyroňovi v Č. Budějovicích zachovat tok informací nutný pro jeho normální život. Zabránily tvrdé persekuci via vedení DD. Je nasnadě, že tento případ budeme i s redakcí nadále sledovat.

Pokud se vyskytnou další podobné, kdekoli v Dolánkách či Liberci; ve Frýdlatu či Plzni; v Blave či Ruskom pomůžeme. Dovíme-li se o tom, samozřejmě. Hektametrovník jež mi poslal jeden můj přítel z www.vlaky.net coby PF ku letošní se tak stal úhelným kamenem v mojí práci. Pomáhej mi Pán Bůh!